› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
numer wpisu 1589, data dodania 2012.09.21, odsłon 18448, edytuj
Elbląg 82-300, ul. Krótka 5
tel. 55 641 12 96

Opis

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców. Zrzesza ok. 70 tys. członków, działających w ponad 3 tys. kół i klubów. Jego zadaniem jest rozwój i upowszechnienie krajoznawstwa i turystyki – pieszej, górskiej, kajakowej, rowerowej, narciarskiej i in. Promuje poznawanie dóbr Ojczyzny, ochronę przyrody, krajobrazu i zabytków. Pomaga i ułatwia uprawianie turystyki aktywnej w kraju i za granicą.. Jednym z najważniejszych zadań PTTK jest wyznaczanie, znakowanie i konserwowanie szlaków turystycznych. Organizacja dysponuje ponadto około dwustoma obiektami turystycznymi – domy turysty, schroniska górskie, stanice i ośrodki turystyki wodnej, ośrodki kempingowe i zajazdy.

Biuro Zarządu Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu mieści się przy ul. Krótkiej 5. Do zakresu jego działalności należy m.in. organizacja imprez turystycznych, organizacja szkoleń, sprzedaż materiałów krajoznawczych i pamiątek, sprzedaż i weryfikacja materiałów statutowych – książeczek, odznak, materiałów szkoleniowych etc., przyjmowanie nowych członków, prowadzenie współpracy z urzędami i organizacjami społecznymi, atakże udzielanie informacji turystycznych o regionie.

Najważniejszymi cyklicznymi imprezami, organizowanymi przez elbląski PTTK są m.in.: Ogólnopolski Zlot Pamięci Narodowej do Nadbrzeża, Jesienny Integracyjny Rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej, Ogólnopolski Zlot Motorowy, Złaz Mikołajkowy w Bażantarni, czy Międzynarodowe Regaty Żeglarskie.

Godziny otwarcia:

poniedziałek - środa, piątek w godz. 8:00 - 16:00
czwartek w godz. 8:00 - 18:00

lokalizacja na mapie
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.