› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
numer wpisu 1584, data dodania 2012.09.21, odsłon 25412, edytuj
Elbląg 82-300, ul. Gen. J. Bema 37
tel. 55 233 48 34
tel. kom.  500 243 222

Opis

Młodzieżowy Dom Kultury jest jednostką budżetową podlegającą Wydziałowi Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. MDK tworzą dzieci i młodzież, którym w rozwoju pasji oraz zainteresowań pomagają artyści i pedagodzy związani z szeroko rozumianą kulturą i sztuką. 

Młodzieżowy Dom Kultury współpracuje z nieformalnymi grupami i organizacjami młodzieżowymi. Przykładem nowych inicjatyw są liczne imprezy muzyczne, m.in. Zaduszki jazzowe, cykl koncertów Muzycznej Sceny MDK pn. „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” oraz warsztaty gitarowe połączone z kameralnymi koncertami.
Młodzieżowy Dom Kultury współpracuje z przedszkolami, szkołami i ośrodkami szkolono-wychowawczymi z Elbląga i regionu. W placówce corocznie odbywają się konkursy teatralne (m.in. Forum Teatrów Szkolnych, Liga Recytatorów, Sztuka Dialogu), muzyczne (Artystyczna Wiosna Młodości) i plastyczne (m.in. cieszący się dużą popularnością Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży Szkolnej Euroregionu Bałtyk „OD MORZA JESTEŚMY”).
Tradycją MDK stały się już aukcje obrazów elbląskich artystów zaprzyjaźnionych z placówką. Impreza od kilku lat organizowana jest w Hotelu Młyn. Jest to ważne przedsięwzięcie Młodzieżowego Domu Kultury dające możliwość corocznego spotkania z sympatykami placówki oraz zwrócenia uwagi środowiska lokalnego na ciekawe inicjatywy artystyczne MDK i, co za tym idzie, liczne potrzeby i niewystarczające środki do ich realizowania.
Obecnie oprócz dotychczasowej siedziby przy ul. Bema 37 Młodzieżowy Dom Kultury ma swoją filię w zabytkowym budynku przy ul. Warszawskiej 51 (Wyspa Spichrzów).
Z dniem 1 kwietnia 2011 r., zgodnie z postanowieniem Prezydenta Miasta Elbląga, Młodzieżowy Dom Kultury pozyskał dodatkową powierzchnię, obejmując w trwały zarząd nieruchomość gruntową położoną w Elblągu przy ul. Warszawskiej 51 (budynek przeniesiony z ul. 12 Lutego) Nieruchomość została oddana z przeznaczeniem na cele statutowe jednostki, mającej statut placówki oświatowej - na działalność oświatową, wychowawczą i kulturalną. Z ul. Bema przeniesiono sekcje: modelarską, wokalną, jazzu i rocka, grupy teatralne, teatr tańca - taniec współczesny plus jazz, zajęcia rytmiczno - taneczne oraz sekcję plastyczną (młodzieżową). W nowym budynku poszerzyliśmy też swoją ofertę o nowe przedsięwzięcia - powstało studio nagrań i sekcja gry na perkusji.
lokalizacja na mapie
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.