› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
numer wpisu 1586, data dodania 2012.09.21, odsłon 17346, edytuj
Gronowo Górne 82-310, ul. Szafirowa 12
tel. 55 233 31 76

Opis

Liceum Plastyczne w Zespole Szkół w Gronowie Górnym rozpoczęło swoją działalność 1 września 2008 roku. Jest jedyną tego typu placówką w regionie, skupiając młodzież uzdolnioną artystycznie z Elbląga i okolic. Szkoła współpracuje z wieloma elbląskimi instytucjami kulturalnymi, takimi jak –  Galeria El (patron szkoły), CSE „Światowid”, Teatr im. Aleksandra Sewruka oraz bierze udział w akcjach organizowanych przez Urząd Miasta, czy Powiat Elbląski. Mała i kameralna placówka stanowi centrum kultury dla młodszych i nieco starszych adeptów sztuk plastycznych.

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna realizuje autorski program nauczania. Ważnym elementem edukacji są przedmioty artystyczne, jak choćby: historia sztuki, rysunek i malarstwo, rzeźba, podstawy fotografii i filmu, podstawy projektowania i kompozycji oraz techniki graficzne i reklama wizualna. Dla uczniów prowadzone są zajęcia przygotowujące na ASP i Architekturę. Szkoła posiada profesjonalne pracownie malarstwa, rzeźby i fotografii. Organizuje również wystawy prac swoich wychowanków.

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym od samego początku postawiło na wysoki poziom nauczania zarówno artystycznego, jak i ogólnego, dbając jednocześnie o indywidualne potrzeby każdego ucznia. Uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych (np. teatralnych,  artystycznych czy konserwatorskich) i wyjazdach do galerii artystycznych w Gdańsku, pracowni Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki szkoła proponuje również udział w zajęciach dodatkowych z języków obcych, matematyki, technik graficznych czy projektowania graficznego.

lokalizacja na mapie
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.