› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
numer wpisu 1588, data dodania 2012.09.21, odsłon 18421, edytuj
Elbląg 82-300, ul.  Czerwonego Krzyża 2
tel. 55 239 33 20

Opis

Departament Kultury jest jednostką Urzędu Miejskiego w Elblągu, której głównym zadaniem jest realizacja głównych założeń Narodowej Strategii Rozwoju Kultury, Strategii Rozwoju Kultury Województwa Warmińsko Mazurskiego do 2015 r., Strategii Rozwoju Elbląga 2001-2015 oraz Programu Rozwoju Kultury w Elblągu na lata 2005-2013. Departament Kultury zajmuje się także wspomaganiem i promocją najważniejszych wydarzeń artystycznych w Elblągu o charakterze międzynarodowym, ogólnopolskim i ponadlokalnym, z zakresu  różnych dziedzin sztuki, kultury i nauki.

 
Do zadań departamentu należą także inspirowanie i integrowanie środowisk zawodowo związanych z kulturą i sztuką oraz nauką, opracowanie i wdrażanie programów rozwoju i promocji lokalnych markowych produktów turystycznych i kulturalnych. Podejmuje także działania wspierające i promujące niezawodową działalność kulturalną i artystyczną o szczególnej wartości. Wspiera organizacje pozarządowe, współpracuje z nimi.
 
Departament Kultury co roku koordynuje działania w zakresie realizacji zadań związanych z przyznawaniem Nagród Prezydenta i Elbląskich Nagród Kulturalnych.
lokalizacja na mapie
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.