› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
galerie
numer wpisu 1574, data dodania 2012.09.21, odsłon 23015, edytuj
Elbląg 82-300, ul. Warszawska 51

Opis

Galeria „Na Wyspie” mieści się w filii Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Warszawskiej 51 w Elblągu.  Została powołana przez Dyrekcję placówki w roku szkolnym 2011\2012.

Głównym celem Galerii „Na Wyspie” jest promocja i dokumentacja działalności pracowni plastycznych MDK - dziecięcej oraz młodzieżowej.Osobami odpowiedzialnymi za opiekę kuratorską i artystyczną wystaw są nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury w składzie: Piotr Romanowski - instruktor, kierownik wszystkich pracowni plastycznych, Katarzyna Smeja-Skulimowska - instruktorka pracowni młodzieżowej, Mariusz Edward Owczarek - instruktor w pracowni dziecięcej i młodzieżowej. Osobą odpowiedzialną  za aranżacje i przygotowanie wystawy jest Mariusz.
Głównym celem Galerii „Na Wyspie” jest edukacja wychowanków MDK-u poprzez prezentowanie różnych postaw i form artystycznej wypowiedzi, począwszy od tych tradycyjnych, jak malarstwo, rzeźba, grafika i fotografia po video art, performance i inne działania sytuujące się na pograniczu różnych gatunków artystycznych.
Twórcy galerii pragną stworzyć miejsce przyjazne dyskusji i wymianie poglądów na temat sztuki oraz otwarte zarówno dla profesjonalnych artystów, jak i tych bez wykształcenia artystycznego.
W programie galerii przewidziana jest co najmniej jedna wystawa w semestrze szkolnym. Szczegółowy harmonogram wystaw ustalany jest przez komisję programową, która dokonuje wyboru artystów biorących udział w wystawach oraz selekcji prac.

Galeria Na wyspie   zobacz więcej zdjęć ›
lokalizacja na mapie
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.