› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
 wyszukaj imprezę

Znajdź imprezę po słowie

Pokaż imprezy z przedziału

-
 kategorie imprez

Jubileuszowe spotkanie Salonu Polityki w Bibliotece Elbląskiej

artystyczne  ›  spotkanie ponad rok temu    7.11.2012
Konrad Kosacz
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jubileuszowe spotkanie Salonu Polityki w Bibliotece Elbląskiej
14 listopada
środa
data 14 listopada 2012 (środa)
godzina18:00
organizator Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
tel. 55 611 31 56
bilety darmowe wejściówki do odebrania w Bibliotece

Przed nami kolejny, dziesiąty już rok spotkań w Salonie „Polityki”, które pod auspicjami Tygodnika „Polityka” odbywają się w Bibliotece Elbląskiej od października 2003 roku. Wspólnie z Państwem chcielibyśmy uczcić jubileusz istnienia Salonu „Polityki” w Elblągu, zapraszając stałych salonowych bywalców i wszystkich chętnych na inaugurację 10-tego sezonu Salonu „Polityki”, która odbędzie się w środę 14 listopada o godz. 18.00 w Sali „U św. Ducha”. Bezpłatne wejściówki do odbioru w bibliotece.

Po raz pierwszy w Salonie „Polityki” w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida spotkaliśmy się 8 października 2003 roku. Elbląski Salon powstał jako czwarty Salon „Polityki” w Polsce, a od samego początku jego gospodarzem został red. Mirosław Pęczak. Przez te wszystkie lata spotkania w Salonie „Polityki” stały się czymś znacznie więcej niż zakładano na samym początku. Biblioteka zyskała partnera wielu odbywających się tu wydarzeń, ale co najważniejsze – nasze miasto, pozostające nieco na uboczu intelektualnych dyskusji – znalazło się w samym ich centrum. Tematy podejmowane podczas tych dziewięciu lat salonowych spotkań dotykały w przeróżny sposób kultury, popkultury, czasem polityki. Przez blisko dekadę spotkań w Salonie „Polityki” brali w nich udział: dziennikarze i publicyści, pisarze, animatorzy kultury, kulturoznawcy, artyści, politycy, eksperci różnych dziedzin. Nie sposób ich tu wszystkich wymienić. Podejmowane dyskusje, w zależności od poruszanego tematu niejednokrotnie rozpalały uczestniczących w nich gości i zgromadzoną publiczność. Liczymy na Państwa obecność podczas kolejnych sezonów Salonów „Polityki” w Elblągu i zapraszamy do udziału w inauguracji 10-go sezonu, która odbędzie się 14 listopada o godz. 18.00.

W dyskusji podczas inauguracji 10-go Sezonu Salonu „Polityki” w Elblągu udział wezmą: Jerzy Baczyński, Janina Paradowska, Wiesław Władyka oraz Mirosław Pęczak.

Janina Paradowska – polska dziennikarka, publicystka polityczna m.in. tygodnika „Polityka”, radia TOK FM i Superstacji.

Jerzy Baczyński – polski dziennikarz prasowy, redaktor naczelny tygodnika „Polityka”

Wiesław Władyka – polski dziennikarz, profesor historii na Uniwersytecie Warszawskim, literaturoznawca, historyk prasy.

Zamiast Pana Wiesława Władyki na spotkanie przybędzie Marek Ostrowski  (aktualizacja)

Mirosław Pęczak – socjolog kultury, publicysta, od roku 1993 dziennikarz Tygodnika „Polityka”; wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej; specjalizuje się w problematyce kultury alternatywnej, młodzieżowej i popularnej; autor wielu publikacji książkowych; miłośnik Elbląga i przyjaciel Biblioteki Elbląskiej

Zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek do Działu Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych przy ul. św. Ducha 3-7.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.