› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Zespół Dosello pierwszy raz w Elblągu

› bieżące ponad rok temu    23.03.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zespół Dosello pierwszy raz w Elblągu fot. Nadesłane

Rozkwitający zespół Dosello po raz pierwszy zagra w Elblągu! To duet grający muzykę nowoczesną, budowaną przez wiolonczelę oraz handpan. Z pozoru przeciwstawne instrumenty tworzą na scenie magiczną spójność. Ich zestawienie jest nowością w świecie muzyki. Na koncert Dosello zapraszamy 21 kwietnia do Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Występy Dosello wprowadzają w świat doznań akustycznych, inspirujących do odkrywania wewnętrznych potencjałów i stymulujących wyobraźnię słuchaczy. Bazując na własnych kompozycjach łączących rytmikę handpana z melodyjnością wiolonczeli, artyści tworzą przestrzeń do przeżywania całej palety muzycznych emocji. Z innej strony, podążają za potrzebą wyciszenia, zapraszając do swoich występów lekkość i harmonię.

O muzykach:

Dagna Krause „Gram na wiolonczeli od szóstego roku życia. Ukończyłam studia muzyczne w Poznaniu, później na stałe przyjechałam do rodzinnego Elbląga. Przeszłam przez różne prace i zajęcia: asystentka biurowa, recepcjonistka, opiekunka, terapeutka zajęciowa… Od lipca 2022 wróciłam do koncertów – wiolonczela czekała na mnie jak najlepsza przyjaciółka. Tworzę, tańczę, piszę, maluję i kocham przy muzyce. Jest naturalna jak oddychanie, towarzyszy mi w drodze i dopełnia życiowe doświadczenia. Grywam w różnych przestrzeniach – teatr, festiwale taneczne, przystań nad rzeką Elbląg, galerie sztuki. Uwielbiam rozmawiać ze słuchaczami językiem wiolonczeli. Dasz się zaprosić w tę podróż?”

Damian Urbaniak „Na co dzień zajmuję się tworzeniem muzyki handpanowej, którą kocham niebywale. Organizuję koncerty, dzieląc się własnymi kompozycjami. Jest to wyraz mojej autentyczności, ekspresji i charakteru. Niosę dla ludzi tę wibrację jako symbol prowadzący do wyciszenia, rozluźnienia i spokoju. Handpan jest dla mnie narzędziem przenoszącym w zupełnie inny wymiar rzeczywistości. Fascynuje mnie holistyczne podejście do życia człowieka, a inspirację oraz wiedzę czerpię z zapisków Tradycyjnej Medycyny Wschodu. Na co dzień realizuję się także jako masażysta, praktykując masaż Lomi Lomi Nui oraz Shiatsu Bodywork. Uwielbiam obcować z naturą, wyjazdy w góry i bawić się życiem. To wszystko powoduje, że moje ciało czuje się zdrowe i silne. Podzielę się namiastką dobrej energii także z Tobą!”

Miejsce: Galeria Nobilis, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu Data i godzina: 21.04.2023 r., godz. 19:00 Cena biletu: 40 zł/osoba

Bilety do nabycia:

- online -> www.bilet.swiatowid.elblag.pl ,

- w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu.

Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30,

- w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.