› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Zapraszamy na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki

› bieżące 14 dni temu    3.10.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zapraszamy na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki

Dyskusyjne Kluby Książki to wspaniała okazja do spotkań miłośników literatury, wymiany poglądów i doświadczeń związanych z czytaniem. W Polsce, gdzie te kluby zyskały dużą popularność, stanowią one istotny element kultury czytelniczej. Umożliwiają one nie tylko dostęp do różnorodnych książek, ale także oferują przestrzeń do rozwijania dyskusji i krytycznego myślenia. Spotkania klubowe, często odbywające się w przyjaznej atmosferze bibliotek, sprzyjają budowaniu społeczności, w której pasja do literatury jest wspólnym mianownikiem. Warto podkreślić, że uczestnictwo w klubach jest zazwyczaj bezpłatne i otwarte dla wszystkich, co dodatkowo zachęca do aktywnego uczestnictwa w życiu literackim.

4 października (piątek), godz. 16:00, Biblioteka Elbląska, ul. św. Ducha 3-7 – Spotkanie Elkameralnego Klubu Książki dla młodzieży i rozmowa o książce „Dożywocie” Marty Kisiel
O książce z opisu wydawcy (Wydawnictwo Mięta):
Po bolesnym rozstaniu z kobietą (nie do) życia Konrad pragnie już tylko świętego spokoju. Chce wreszcie ukończyć debiutancką książkę i ruszyć z kopyta z pisarską karierą. Dlatego gdy los nieoczekiwanie zsyła mu spadek w postaci starego domu pośrodku niczego, Konrad dostrzega w tym szansę na psychiczny reset i spełnienie marzeń. Nie wie jednak, że święty spokój to ostatnie, na co może liczyć w Lichotce.

(moderatorka: Patrycja Grochowska; tel. 55 625 60 32)

5 października (sobota), godz. 9:30, filia biblioteczna Kostka, ul. Wybickiego 20 – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i rozmowa o mandze „Bicz: początek legendy” Dana Jolleya
O książce z opisu wydawcy (Wydawnictwo Nowa Baśń):
Poznaj początki legendy jednego z największych przeciwników Wojowników – Bicza, przywódcy Klanu Krwi, z którym Klan Pioruna musiał się zmierzyć w szóstym tomie serii, Czarnej godzinie.
Kiedy pewien kociak nieostrożnie zapuszcza się na tereny patrolowane przez dzikie koty, szybko otrzymuje lekcję pokory. Wraca pokryty bliznami i z żądzą zemsty palącą jego duszę. Poprzysięga zemstę i zbiera innych sobie podobnych włóczęgów. Dni klanów dzikich kotów zdają się być policzone…

(modearatorka: Małgorzata Gwóźdź; tel. 55 625 60 95)

8 października, godz. 12:00, filia biblioteczna Kostka, ul. Wybickiego 20 – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla starszych dorosłych i rozmowa o książce „Księga utraconych imion” Kristin Harmel
O książce z opisu wydawcy (Wydawnictwo Świat Książki):
Pewnego dnia Eva Traube Abrams, bibliotekarka z Florydy, układając książki na półkach zauważa w gazecie niezwykłe zdjęcie. Zamiera… zdjęcie przedstawia książkę, której nie widziała od 65 lat. To dzieło to „Księga utraconych imion”.
Artykuł opowiada o szabrowaniu bibliotek przez nazistów w Europie podczas II wojny światowej – co Eva doskonale pamięta – oraz poszukiwaniach, mających na celu odnalezienie ludzi związanych z książką ze zdjęcia. Ów XVIII-wieczny tekst religijny, który ponoć zniknął z Francji w czasie wojny, to niezwykle ciekawy przypadek. Niespodziewanie odnaleziony – został umieszczony w głównej berlińskiej bibliotece. Zawiera pewien szyfr, lecz choć naukowcy łamią głowy, nie potrafią go złamać, ani nie wiedzą, skąd się wziął.
Odpowiedzi na ich pytania zna Eva – lecz czy wystarczy jej sił, aby wrócić do starych wspomnień i pomóc w odnalezieniu osób zaginionych podczas wojny?

(moderatorki: Anna Romańczuk, Lidia Wojtkowiak; tel. 55 625 60 95)

16 października (środa), godz. 18:00 – Spotkanie on-line Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodych dorosłych i rozmowa o antologii opowiadań „Harda horda”
O książce z opisu wydawcy (Wydawnictwo SQN):
Kiedy kilkanaście kobiet łączy siły, powstają rzeczy wyjątkowe.
Dwanaście niesamowitych historii pełnych nostalgii i grozy. Wyrusz w niezwykłą podróż po zdumiewających światach, w których ludzkość próbuje radzić sobie ze skutkami katastrof spowodowanych przez naturę lub własną ignorancję, gdzie czasem pojawiają się chmury będące portalem do innego uniwersum, a w słowach niewinnej piosenki dla dzieci „Jaworowi ludzie” ukrywa się mrożąca krew w żyłach tajemnica.
Pierwsze wspólne dzieło stowarzyszenia Harda Horda. Grupy dwunastu znakomitych i nagradzanych polskich pisarek. Poznaj ich zjawiskową antologię o przekraczaniu granic.
Od kobiet dla kobiet. Ale nie tylko. Porywająca lektura dla wszystkich wielbicieli mrocznych klimatów.

(moderatorka: Małgorzata Gwóźdź; tel. 55 625 60 95)

22 października (wtorek), godz. 16:30, Biblioteka Elbląska, ul. św. Ducha 3-7 – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych i rozmowa o książce „Życie za wszelką cenę” Lisy Genovy
O książce z opisu wydawcy (Wydawnictwo Filia):
Kto choruje na ALS? Z tego, czego był świadkiem w klinice, odpowiedź brzmi: każdy. (…)
ALS nie ma żadnych uprzedzeń, alergii ani fetyszów. To zabójca, który nie dyskryminuje. Dlaczego czterdziestopięcioletni pianista koncertowy zapada na ALS? A dlaczego nie?
Lisa Genova, neurobiolożka i bestsellerowa autorka Motyla powraca z przejmującą historią o żalu, przebaczeniu, wolności i wartości zdrowia.
Życie za wszelką cenę to wzruszająca, mistrzowska historia o szukaniu odkupienia i tym, co znaczy znaleźć spokój w przebaczeniu.
Richard to wybitny pianista. Jego błyskotliwa kariera i świetny wygląd sprawiły, że stał się egocentrykiem, który nie widzi nic, poza czubkiem własnego nosa. Tylko on tak mistrzowsko potrafi łączyć emocje z bezbłędną techniką. Tak było jeszcze osiem miesięcy temu.
Teraz Richard zmaga się z ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Jego prawe ramię jest sparaliżowane, a palce pozbawione możliwości gry. Utrata ręki jest dla pianisty jak śmierć. A wie, że za chwilę to samo stanie się z lewą ręką. I na tym się nie skończy.
Karina, nauczycielka gry na pianinie i żona Richarda, sądzi, że bezpowrotnie straciła swoją szansę na spełnione życie. Paraliżują ją strach i wymówki. Obwinia za wszystko Richarda i ich nieudane małżeństwo.
Choroba Richarda postępuje i nie jest on już w stanie samodzielnie żyć. Trochę wbrew sobie, to Karina staje się jego opiekunką. Gdy mięśnie, głos i oddech Richarda zanikają, zarówno on, jak i ona próbują naprawić swoją przeszłość, zanim będzie za późno.

(moderatorka: Halina Samson; tel. 55 625 60 17)

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.