› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Zaplanuj artystyczną drogę

› bieżące ponad rok temu    23.02.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Zaplanuj artystyczną drogę

Sukces na Festiwalu "...czy to jest kochanie?" uważam za jedno z najważniejszych wydarzeń podczas mojej drogi artystycznej. Bardzo się cieszę, że mogłem być (...) w Elblągu i  uczestniczyć w jednym z najważniejszych świąt słowa w Polsce – tak mówił Daniel Stachuła, laureat Grand Prix w dwóch ostatnich edycjach Festiwalu. Organizatorzy zapraszają recytatorów i wykonawców piosenki poetyckiej do udziału w prezentacjach konkursowych. Do 1 marca jest jeszcze czas na wysłanie zgłoszenia. 

Sukces ma wiele twarzy. Dla zdolnych ludzi, dla których znaczenie ma jakość, nie ilość, atmosfera, nie show i artyzm, nie popularność, to właśnie takie Festiwale, jak ten w Elblągu są miejscem gdzie mogą się zaprezentować, poznać osoby, które myślą podobnie i poddać się ocenie, przez starannie dobrane jury, które nie przyciska czerwonego x, ale dokładnie analizuje występy, a potem rozmawia z uczestnikami.  

- Na naszym Festiwalu nie ma ograniczenia wiekowego, liczy się talent – opowiada Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny OFSS „...czy to jest kochanie?" -  Uczestnicy Festiwalu zmagają się ze sobą w  kategoriach piosenki poetyckiej i recytacji. A przypomnieć należy, że wśród uczestników Festiwalu byli m.in. Dominika Figurska, Tomasz Ciachorowski, Mela Koteluk czy Dorota Osińska.

Występy mają być przede wszystkim po polsku i o miłości – wierszem, prozą lub piosenką. Oceni je jury, które przyzna nagrody, ale również porozmawia z każdym uczestnikiem, powie co było dobre, a co poprawić, żeby być jeszcze lepszym. W tegorocznym jury zasiądą Jan Poprawa - historyk, publicysta i krytyk muzyczny, Konrad Dworakowski - dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Lalki i Aktora „Pinokio" w Łodzi oraz Jarosław Wasik - dyrektor artystyczny Festiwalu „Poetycka Dolina" oraz Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Na prezentacje konkursowe mogą zgłaszać się osoby indywidualne i reprezentanci ośrodków kultury czy też szkół artystycznych. Wystarczy przygotować dwa utwory o miłości, wiersze lub piosenki poetyckie i przesłać do CSE „Światowid" kartę zgłoszeniową. Zgłaszać można się do 1 marca drogą pocztową lub mailowo na adres: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.

Na najlepszych czekają nagrody (finansowe m.in. Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przekazało 1,5 tys. zł i rzeczowe), ale też możliwość występu podczas Koncertu Galowego. Przesłuchania odbędą się 19 marca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu. Koncert Galowy, którego gwiazdą będzie Ewa Bem, odbędzie się dzień później, 20 marca.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Festiwalu: www.kochanie.swiatowid.elblag.pl.

Patronami medialnymi OFSS "...czy to jest kochanie?" są:  Tygodnik Przegląd, Kultura Online, Kraina Łagodności, Portal Społecznościowy eKulturalni.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Telewizja Elbląska, Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl. Współpraca redakcyjna: RMF Classic.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 1
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.