› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Zaklęte rewiry

› bieżące ponad rok temu    5.05.2014
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Zaklęte rewiry fot. nadesłane

W ramach drugiej odsłony cyklu Kinoklasyka w Kinie Światowid we wtorek, 6 maja zaprezentowany zostanie jeden z najlepszych polskich filmów w stylu retro, wielokrotnie nagradzany obraz „Zaklęte rewiry" Janusza Majewskiego oraz film dokumentalny „Wszyscy dla wszystkich" w reżyserii Leszka Tarnowskiego i Pawła Kędzierskiego.

Wszystkich, którzy mają ochotę na klasykę polskiego kina w kinowych warunkach, Kino Światowid zaprasza we wtorek, 6 maja na godz. 18.00. Tym razem w ramach cyklu pn. Kinoklasyka zostanie zaprezentowany film Janusza Majewskiego "Zaklęte rewiry" oraz krótkometrażowy dokument "Wszyscy dla wszystkich" w reżyserii Leszka Tarnowskiego i Pawła Kędzierskiego. Projekcję filmów poprzedzi krótki wstęp filmoznawcy Aleksandry Bielskiej.

Kinoklasyka. Kino wiecznie młode

Kinoklasyka to nowy cykl, prezentujący kanon kinematografii polskiej. Cykl tworzą najlepsze i najważniejsze filmy prezentowane po rekonstrukcji cyfrowej. Możemy się więc spodziewać wyjątkowej jakości obrazu i dźwięku.

To filmy, które są zapisem naszej historii i kultury. Filmy, które prezentują obrazy dramatyczne, ważne społecznie, jak i te, które stały się symbolami naszej popkultury, a także ekranizacje z niezapomnianymi kreacjami aktorskimi. Zachwycają czystością obrazu i dźwięku, w jakości pozwalającej na pełne oddanie zamysłu i wirtuozerii twórców – wyjaśniają organizatorzy projektu.

Cykl Kinoklasyka jest realizowany w wybranych kinach studyjnych w całej Polsce. Realizatorem projektu jest Cyfrowe Repozytorium Filmowe.

Zaklęte rewiry

Ekranizacja głośnej przed wojną powieści Zaklęte rewiry Tadeusza Kurtyki, znanego pod pseudonimem Henryk Worcell. Autor na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń, które posiadł terminując przez kilka lat jako kelner w krakowskim Grand Hotelu, przedstawił „od kuchni" wielką restaurację z lat trzydziestych. Reżyser Janusz Majewski, autor filmów Zazdrość i medycyna i Sublokator, znalazł w tej interesującej powieści idealny materiał do filmowej adaptacji.

Reżyserski kunszt Janusza Majewskiego, znakomite zdjęcia Mirosłava Ondříčka i doskonałe aktorstwo - na czele z kreacjami Marka Kondrata i Romana Wilhelmiego. Jeden z najważniejszych filmów lat 70., zapowiadający - mimo historycznego kostiumu -problematykę Kina Moralnego Niepokoju.

Wszyscy dla wszystkich

Mistrzowski portret PRLu opowiedziany poprzez zwyczajny dzień pracy w zakładzie krawieckim.

Reżyseria: Leszek Tarnowski, Paweł Kędzierski Czas trwania: 11 min. Rok produkcji: 1976

Termin: 6.05 (wtorek), godz. 18:00 Miejsce: Kino Światowid, sala kameralna Cena biletu: 8 złotych

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.