› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Zaginiony faraon przedpremierowo w Kinie Światowid

› zapowiedzi ponad rok temu    18.01.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Zaginiony faraon przedpremierowo w Kinie Światowid fot. archiwum elblag.net

Na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu elblążanina Sławomira W. Malinowskiego „Zaginiony faraon" zaprasza już w najbliższy wtorek, 19 stycznia, Kino Światowid. Wstęp na pokaz jest wolny.

Kino Światowid wielokrotnie już pokazywało filmy Sławomira W. Malinowskiego, mieliśmy okazję zobaczyć m.in. film „Maciej Zimiński. Ślad szczęścia i przypadku..." czy „Pan Zwierzyniec" o Michale Sumińskim w ramach cyklu „Elbląg na dużym ekranie", a na pokazach premierowych film „Natalia" o Natalii Partyce i „Droga do Londynu" o niepełnosprawnych koszykarzach.

Tym razem zaprezentowany zostanie dokument o poszukiwaniu grobowca faraona Amenhotepa I. Film „Zaginiony faraon" zdobył już „Złotego Kopernika", główną nagrodę VI Festiwalu Filmów Edukacyjnych, organizowanego przez Fundację Innowacji Społeczno-Kulturalnych, Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Zaginiony faraon" to historia Misji Skalnej prof. Andrzeja Niwińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego poszukującej w Deir el-Bahari na półce skalnej zawieszonej 100 metrów nad świątynią królowej Hatszepsut grobowca faraona Amenhotepa I. Niezwykle trudne warunki w jakich przyszło pracować polskim archeologom, przeciwieństwa losu i zwykła ludzka zawiść uczyniły całe przedsięwzięcie niezwykle trudnym i wyjątkowym. Podczas kilkunastu lat badań Polacy odkryli na terenie swojej koncesji liczne ślady świadomej działalności człowieka: dreny do odprowadzania wody deszczowej, sztuczną skałę, złodziejski wkop, podpisy wysokiego urzędnika faraona Butehamona, obsadkę królewskiego sztyletu.

„Zaginiony faraon" to film autorski Sławomira W. Malinowskiego ukazujący nie tylko pracę polskich archeologów prowadzących badania w najtrudniejszych warunkach ze wszystkich misji archeologicznych na świecie ale i tajemnicę Gurny - wioski złodziei grobowców oraz urok tebańskiego gebla.

W prapremierze udział weźmie Sławomir W. Malinowski – reżyser, autor scenariusza i zdjęć do filmu oraz Waldemar Kubiczek, odpowiedzialny za konstrukcję i montaż na geblu zsypu.

Produkcja: Leader Film 2015

Scenariusz i reżyseria: Sławomir W. Malinowski

Zdjęcia: Sławomir W. Malinowski

Montaż: Sławomir W. Malinowski

Czas emisji: 49 min. 55 sek.

Spotkanie odbędzie się 19 stycznia o godz. 18.00 w dużej sali Kina Światowid. Wstęp wolny.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.