› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

„Zachwyt każdym oddechem” – spotkanie z Piotrem Pogonem

› zapowiedzi ponad rok temu    24.04.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
„Zachwyt każdym oddechem” – spotkanie z Piotrem Pogonem

"Gdyby ktoś, po operacji resekcji płuca, powiedział mi że za kilka lat zobaczę świat z najwyższych szczytów Afryki i Ameryki Płd.; przebiegnę charytatywnie setki kilometrów w maratonach po kenijskiej sawannie i ulicach Nowego Jorku czy Tokio, że na mojej piersi zawiśnie medal triathlonowego Ironmana, a praca będzie polegać na swoistym pośrednictwie... Dobra...nie uwierzyłbym." – mówi Piotr Pogon. 

Zapraszamy na spotkanie z jednym z najbardziej walecznych ludzi. Piotr Pogon od lat zmaga się z chorobą nowotworową, był poddawany wielu operacjom, a na jego ciele znajduje się aż 100 szwów.

Jestem człowiekiem naznaczonym zarówno chorobami, jak i zachwytem nad życiem. To, co mi się przytrafiło przez te ponad 51 lat na tym padole, nie tylko zaskakuje mnie, ale i wszystkich wokół, bo mógłbym swoim życiorysem obdzielić pewnie parę osób. Są tacy, którzy mówią, że umarłem cztery razy. Ja twierdzę, że urodziłem się cztery razy. ”Piotr jest sportowcem. Biegał po kenijskiej sawannie, ulicach Nowego Jorku i Tokio, przebiegł maratony, ultramaratony, brał udział w ekstremalnym maratonie Ironman. Jego pasją są góry. Podczas ostatniej wspinaczki na najwyższy szczyt Ameryki Północnej stracił dwa palce. Ale to mu nie przeszkodziło żyć wg prawdy życiowej, którą usłyszał od górala, współpacjenta, który robił rachunek sumienia, a brzmiało to mniej więcej tak: „Bo wis cłeku, ze te problemy som jak wenzełki na powrozie tego nosego zycia. Jok ktoś kce się ino po nim poślizgoć – to go straśnie dupa zaboli, a jok będzie mondry, to kozdy wenzełek wykozysta, coby wyzej wleźć. Na wirsycek.

Spotkanie odbywa się w ramach akcji społecznej: „POLA NADZIEI”.

25 kwietnia, godz. 17.00, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida, sala kinowa, ul. Swiętego Ducha 3-7, Elbląg.

Będzie można nabyć książkę i otrzymać autograf.

Wstęp wolny.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszym artykule


Organizatorzy spotkania:

 • Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego
 • Biblioteka Elbląska
 • CSE Światowid.

Akcja POLA NADZIEI otrzymała patronat honorowy: wojewody warmińsko-mazurskiego, prezydenta miasta Elbląga oraz nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.