› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Z pierwszą damą w Pałacu Prezydenckim spotkali się uczniowie Liceum Plastycznego

› rozwój i edukacja ponad rok temu    6.12.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Z pierwszą damą w Pałacu Prezydenckim spotkali się uczniowie Liceum Plastycznego

Świąteczny nastrój oficjalnie zapanował w Liceum Plastycznym. A wszystko za sprawą projektu strojenia bożonarodzeniowej choinki w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, którego ostateczna realizacja miała miejsce 4 grudnia 2017 r. 

Uczniowie z klas I-III Liceum Plastycznego wraz z opiekunami mieli szansę reprezentować szkołę i udekorować choinkę ozdobami przygotowywanymi przez ostatnie tygodnie. Od powstania pierwszych szkiców do ich finałowej realizacji na przezroczystych, perłowych czy matowych bombkach upłynęło wiele intensywnych, twórczych godzin. W przygotowanie unikatowych ozdób zaangażowana była niemal cała szkolna społeczność. 

Liczne zmagania, prace na wysokości, kilka nieszczęśliwie stłuczonych bombek nie przeszkodziło w urzeczywistnieniu celu - stworzenia na potężnym, rozłożystym drzewie wspaniałej, nietuzinkowej dekoracji łączącej w sobie elementy patriotyczne oraz nawiązujące do dziedzictwa narodowego w jego materialnej, architektonicznej formie. Motywem przewodnim dekoracji choinkowych było bowiem ukazanie Pomników Historii. Ważne historyczne obiekty, miejsca, które znacząco kształtują poczucie tożsamości narodowej  - opracowane ręcznie na bombkach, dały wyjątkowy efekt dekoracji zróżnicowanej pod względem motywów, a jednocześnie niezwykle spójnej wizualnie. Powstały również lampiony, które z założenia były oszczędne w formie, ale dzięki temu świetnie eksponowały wykonane na powierzchni kalki szkice, które zostały wpisane w pole o formie okręgu. Innym typem choinkowych dekoracji były zgeometryzowane, syntetycznie potraktowane, ażurowo wycięte płaszczyznowe elementy, w nowoczesnej formie nawiązujące do historycznego detalu architektonicznego. 

Spotkanie z Pierwszą damą i oficjalną prezentację dekoracji poprzedziła część artystyczna wykonana przez uczniów - śpiewanie kolęd przy żywym akompaniamencie instrumentów. Podniosłego charakteru nadały przeczytane fragmenty Pisma Świętego. Była również okazja, aby opowiedzieć nieco o atmosferze szkoły, działaniach, które podejmuje każdego dnia i życiu społeczności Liceum Plastycznego. 
Po występie i wręczeniu pamiątkowych upominków przeznaczonych dla Prezydenckiej Pary, uczniowie mieli okazję bezpośrednio porozmawiać o projekcie choinki z Panią Prezydentową, co z pewnością było niezapomnianym doświadczeniem. Pani Prezydentowa była żywo zainteresowana procesem powstawania ozdób, ale również tokiem nauki w Liceum Plastycznym czy planami uczniów na przyszłość. 

Aleksandra Sowińska, kl III, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Bardzo dziękujemy firmie Energa Oświetlenie oraz Panu Staroście Elbląskiemu Maciejowi Romanowskiemu za pomoc i wsparcie w realizacji zadania. 
Producentowi Szkła Doroszko dziękujemy za wspomaganie merytoryczne i dzielenie sie doświadczeniem w wykonywaniu ozdób.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.