› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Z Mozartem na płycie i na koncercie. Wrzesień w wykonaniu EOK

› bieżące 20 dni temu    2.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Z Mozartem na płycie i na koncercie. Wrzesień w wykonaniu EOK fot. Nadesłane

Dopiero co EOK pożegnała wakacje muzyką filmową, a już szykuje się do kolejnych koncertów. I to intensywnie, bo we wrześniu EOK czeka kilka występów poza Elblągiem. Na początek kameraliści odwiedzą Łomżę, później usłyszy ich warszawska publiczność.

W obu miastach wystąpią w towarzystwie Jana Miłosza Zaryckiego (dyrygent), Artur Pachlewskiego (klarnet) oraz Piotra Palecznego (fortepian). Kameralistów ujrzą też tczewscy melomani – Orkiestra, wraz z Karoliną Nowotczyńską i Marcinem Zdunikiem, uświetni „Sambor Festival Tczew”. We wrześniu odbędzie się też premiera płyty EOK, „Mozart: Symphonies & Duo”.

Na szczęście zasada o niewchodzeniu dwa razy do tej samej rzeki nie dotyczy Jana Miłosza Zarzyckiego i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Dyrygent i EOK po raz kolejny pojawiają się razem na scenie i w Łomży (18 września) oraz Warszawie (19 września) zaprezentują twórczość duetu kompozytorów. Duetu z najwyższej kulturalnej półki, gdyż reprezentowanego przez Fryderyka Chopina i Karola Kurpińskiego. Dołączą do nich Artur Pachlewski jako klarnecista i Piotr Paleczny w roli pianisty.

Z kolei 26 września kameraliści, wraz z Karoliną Nowotczyńską (skrzypce) i Marcinem Zdunikiem (wiolonczela), wystąpią w Tczewie.

W ramach „Sambor Festival Tczew” zaprezentują m.in. „Symfonię koncertującą Es-dur KV 364” Mozarta – utwór, który znalazł się na najnowszej płycie EOK, „Mozart: Symphonies & Duo”. Orkiestra, wraz ze wspomnianymi artystami, nagrała go – po raz pierwszy w historii – w wersji na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę – premiera albumu 20 września.

W Tczewie wysłuchamy też kompozycji Mieczysława Karłowicza „Serenada na smyczki”.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.