› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Wyśpiewali „Niepodległą”. Blisko 70 uczestniczek i uczestników

› relacje 11 miesięcy temu    9.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
5 zdjęćKonkurs wokalny „Moja Niepodległa. Piosenki o Polsce”,Konkurs wokalny „Moja Niepodległa. Piosenki o Polsce”, fot. Spółdzielnia Socjalna IDEA

Blisko 70 uczestniczek i uczestników, 10 placówek edukacyjnych z terenu miasta, 12 nauczycieli instruktorów, 3 kategorie wiekowe oraz 3 członków jury - to skrócony bilans konkurs wokalnego „Moja Niepodległa. Piosenki o Polsce”, który odbył się w miniony czwartek w MDK w Elblągu.

Głównym organizatorem imprezy skierowanej do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich była Spółdzielnia Socjalna IDEA, która od początku marca realizuje projekt kulturalno-edukacyjny skoncentrowany na inicjatywach muzycznych związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości . Jednym z jego działań było artystyczne spotkanie młodych ludzi, muzyczna rywalizacja, ale także integracja i wymiana doświadczeń. Na scenie rozbrzmiały tradycyjne utwory na folkową nutę, współczesne filmowe numery, klasyczne pieśni wojskowe, melancholijne teksty o wojnie, jak i prezentacje w klimacie reagge. Poza duża ilością muzyki na uczestników konkursu czekała też duża ilość baniek mydlanych w rozmiarze XXL, o które zadbali animatorzy Spółdzielni Socjalnej IDEA.

Jury w składzie: Bartosz Krzywda (Przewodniczący Jury), Edyta Lichacz (MDK w Elblągu) oraz Agnieszka Łebek (Spółdzielnia IDEA) przyznało łącznie 9 nagród głównych w trzech kategoriach wiekowych oraz 4 wyróżnienia. Do zdobycia były nie tylko dyplomy oraz statuetki, ale też interaktywne audycje muzyczne w szkołach prowadzone przez niezawodny duet edukatorów - elbląskiego muzyka Bartka Krzywdę znanego m.in. z koncertów miejskich pn. „Młodzi i Krzywda” oraz animatorkę Annę Łebek-Obrycką, która kojarzona jest chociażby z rodzinną akcją artystyczną „Rozbójnicy na ulicy”.

Laureaci pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej będą mieli możliwość wystąpienia na dużej scenie z ekipą koncertową „Młodzi i Krzywda”, w ramach miejskich obchodów Święta Konstytucji 3 maja. Warto zapisać to wydarzenie w kalendarzu.

Oficjalne wyniki konkursu:

 • I miejsce w kategorii szkół podstawowych klasy I-III zdobyła Anna Malewicz ze Szkoły Podstawowej nr 16, II miejsce trafiło do zespołu artystycznego kl. III d ze Szkoły Podstawowej Nr 25, zaś III miejsce wyśpiewała Maja Kierul również z SP 16.
 • W kategorii szkół podstawowych klasy IV-VII statuetka dla zdobywcy I miejsca powędrowała do Zosi Zelonki ze Szkoły Podstawowej Nr 16, II miejsce należało do Rozalii Piotrowskiej z SP 18, zaś III miejsce zdobyła jej szkolna koleżanka Wiktoria Mateusiak.
 • I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i średnich wyśpiewała reprezentantka Gimnazjum Nr 2 Weronika Gładka, II i III miejsce jury przyznało kolejno Adrianie Lisowskiej z Zespołu Szkół Gospodarczych oraz zespołowi wokalnemu z Gimnazjum Nr 9.
 • Wyróżnienia otrzymali: zespoły „Świetliki” oraz „Crazy Band” z SP 18, duet w składzie Daria Komoń i Iga Pawłowska z SP 16 oraz Natalia Sadowska z Zespołu Szkół Gospodarczych.

Konkurs wokalny „Moja Niepodległa. Piosenki o Polsce” zorganizowany został przez Spółdzielnię Socjalną IDEA we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Elblągu w ramach projektu „Moja Niepodległa” realizowanego przy współudziale środków finansowych samorządu Miasta Elbląg.

 • Konkurs wokalny „Moja Niepodległa. Piosenki o Polsce”,
 • Konkurs wokalny „Moja Niepodległa. Piosenki o Polsce”,
 • Konkurs wokalny „Moja Niepodległa. Piosenki o Polsce”,
 • Konkurs wokalny „Moja Niepodległa. Piosenki o Polsce”,
 • Konkurs wokalny „Moja Niepodległa. Piosenki o Polsce”,
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.