› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Wycieczki fakultatywne Brazylia - co warto zobaczyć?

› bieżące 3 miesiące temu    30.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Wycieczki fakultatywne Brazylia - co warto zobaczyć?

Wielokulturowa, leżąca w Ameryce Południowej Brazylia kojarzy się powszechnie z energią, kolorami, dobrą zabawą i wypoczynkiem na piaszczystych plażach. Jest różnorodna i pełna inspiracji. Słynie z dań takich jak krewetki, naleśniki z bulw korzeniowych manioku, bułki serowe czy wypieki z dużą ilością kajmaku. Przyciąga uwagę osób z całego świata - jest w końcu jednym z największych krajów na świecie. Brazylia to też piękne, zapierające dech w piersi wodospady i rzeki - w tym ponad 6000-kilometrowa Amazonka. Dużą rolę odgrywa też życie religijne i miejsca kultu poświęcone duchowości. Co trzeba zobaczyć i gdzie warto udać się w ramach wczasów z biurem podróży?

 

WODOSKAD IGUAZU I KASKADA WODNA GARDZIELA DIABŁA

 

Jeden z najpiękniejszych wodospadów w Brazylii to Iguazu. Jego największa kaskada wodna nazywana Gardzielą Diabła zdobi całą Amerykę Łacińską i cieszy się popularnością na całym świecie. Dlaczego? Woda spada z wysokości 82 metrów i buduje zachwycający, naturalny krajobraz. Drogi do Gardzieli Diabła są dwie - przebiega przez nią granica Brazylii i Argentyny, dlatego jest też pewnego rodzaju łącznikiem. Niedaleko wodospadu spotkamy się ze zwierzętami i roślinami, których egzotyka zadziwia przede wszystkim Europejczyków. O powstawaniu wodospadu Iguazu, tak jak o Gardzieli Diabła krążą legendy, z których ta najbardziej znana dotyczy kochanków - dzielnego wojownika Toroba i pięknej Naipu. Toroba uratował Naipu ze złożenia ofiary bogu, sprowadzając ją na sam dół rzeki Iguazu. Historia nie skończyła się jednak pomyślnie - bóg rozgniewał się i stworzył wodospad pochłaniający kobietę i mężczyznę. Naipu została zamieniona w skałę, a Toroba w znajdującą się nad nią palmę.

 

POPULARNY NA CAŁYM ŚWIECIE STADION PIŁKARSKI MARACANA

 

Biuro podróży oferuje ciekawe wycieczki fakultatywne. Brazylia słynie m.in. ze stadionu piłkarskiego Maracana, dlatego zapaleni kibice muszą go z pewnością odwiedzić. Stadion został wybudowany w połowie XX wieku i pomieści ok. 80 tysięcy ludzi. W pierwszych latach miejsce znalazłoby nawet 200 tysięcy ludzi, ale modernizacje i zmiany architektoniczne wpłynęły na zmniejszenie i tak ogromnej dziś liczby. Najbardziej rozpoznawalnym piłkarzem ćwiczącym i grającym na tym stadionie, jest Pele - trzykrotnie zdobywający mistrzostwo świata. Turyści mogą zwiedzić i zatrzymać się na całym ośrodku sportowym, w którym znajduje się m.in. tor dla kolarzy oraz pływalnia z trybunami - pomieści 25 tysięcy widzów. Skąd pochodzi nazwa Maracana? Niedaleko stadionu przepływa rzeka o takiej samej nazwie, co stało się główną inspiracją przy wymyślaniu rozpoznawalnego i charakterystycznego tytułu. Maracana to także konkretna, pobliska dzielnica oraz gatunek ptaka - a konkretnie papugi ary żyjącej na terenie całej Ameryki Południowej. Papugi ary maracany są bardzo towarzyskie i kolorowe.

 

KATEDRA ŚW. SEBASTIANA TO SYMBOL MIASTA

 

W Rio de Janeiro - w Stolicy Brazylii - znajduje się wyróżniający się na świecie obiekt sakralny. Jest nim stożkowa katedra św. Sebastiana uznawanego za głównego patrona oraz opiekuna kraju. Katedra św. Sebastiana jest symbolem miasta, a swoją wartość zawdzięcza m.in. architekturze, której podstawą jest geometryczne podejście. Ma 80 metrów wysokości i mieści średnio 20 tysięcy ludzi - w tym ponad 5 tysięcy miejsc siedzących. Robi wrażenie nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz - opiera się na minimalistycznym projekcie, który nie przytłacza tego, co dla religijności najistotniejsze. Nieprzypadkowy wystrój wnętrza odnosi się także do różnorodności statusów życia w Brazylii. W związku z tym, że w wielu miejscach panuje skrajna bieda, stworzenie nowoczesnej katedry o skromnych cechach, było sensownym rozwiązaniem miejscowego architekta - również pod względem finansowym. W środku uwaga zostaje przyciągnięta przez ołtarz oraz wysokie, pionowe witraże - symbolizują cechy Kościoła. Nie bez znaczenia pozostaje krzyż na sklepieniu funkcjonujący jednocześnie jako okno, przez które wpada naturalne światło dzienne.

Wyjazd i wypoczynek z biurem podróży to pewność dobrej organizacji i zobaczenia najważniejszych, turystycznych miejsc. Brazylia jest przestrzenią wielokulturową, w której jest miejsce dla każdej narodowości i każdego stylu życia. Sport, życie duchowe, piękna przyroda i egzotyka zwierząt - to tylko kilka elementów, które składają się na obraz Ameryki Południowej. Poza wodospadami, świątyniami i obiektami rekreacyjnymi, biuro zagwarantuje też dotarcie i pobyt na gorących plażach (np. słynnej plaży Copacabana) i umożliwi pamiątkowe fotografowanie przy zabytkowym akwedukcie Lapa. Brazylia to duża ilość restauracji z regionalnym jedzeniem, lokali dyskotekowych i plenerowych, artystycznych wydarzeń. Każdy turysta wypocznie, ale i poddany zostanie nowym, inspirującym wyzwaniom. Brazylia jest krajem motywującym, dynamicznym i niezwykle radosnym - warto spędzić tu, chociaż kilka dni, by poszerzyć swój sposób widzenia i myślenia o świecie. Otwarcie się na inną kulturę rozwija i pomaga doświadczyć niezapomnianych wrażeń.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Monika
3 miesiące temu 1
Moje marzenie! Muszę zabrać partnera do biura Logosa na Warszawskim wybrzeżu kościuszkowskim przeglądnąć ich aktualne wycieczki.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.