› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Wybitni polscy muzycy pod szyldem grupy Czarny Pies zagrają w Mjazzdze

› zapowiedzi 8 miesięcy temu    16.05.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wybitni polscy muzycy pod szyldem grupy Czarny Pies zagrają w Mjazzdze

Nazwiska takie jak Jerzy Piotrowski – perkusista legendarnego SBB, Krzysztof Ścierański od lat nagradzany jako najlepszy polski basista czy Leszek Winder podpora grup Krzak, Śląska Grupa Bluesowa i innych wśród fanów polskiej muzyki już same powinny wywoływać emocje. Tymczasem ci muzycy wraz z kilkoma innymi utworzyli wspólnie formację Czarny Pies i jako swoista supergrupa koncertują w nielicznych polskich klubach. Okazja na spotkanie z nimi w Elblągu to koncert w klubie Mjazzga w sobotę 19 maja.

Super grupa Czarny Pies to muzyczna elita. Zespół indywidualności bluesa, jazzu i rocka. Wyjątkowa mieszanka talentów. Właściwie to dwa pokolenia muzyków, a wszyscy wyjątkowi i znakomici.

Jerzy Piotrowski – legendarny perkusista supergrupy SBB. Wielokrotny laureat plebiscytów na najlepszego perkusistę. Koncertował i nagrywał z między innymi: Czesław Niemen, Dżem, Young Power, Martyna Jakubowicz, Stanisław Sojka, John Porter, Irek Dudek i wielu innych. Nagrał kilkadziesiąt płyt. Od wielu lat mieszka w USA.

Krzysztof Ścierański – od wielu lat najlepszy gitarzysta basowy w Polsce. Współpracował z dziesiątkami gwiazd między innymi: Ewa Bem, Marek Grechuta, John Porter Zbigniew Namysłowski, Krzesimir Dębski, Laboratorium, String Connection, Air Condintion, Republika, Wilki i dziesiątki innych. Współpracuje z artystami ze wszystkich zakątków świata, reprezentującymi najróżniejsze gatunki muzyczne. Nagrał kilkadziesiąt płyt.

Leszek Winder – gitarzysta, kompozytor, lider legendarnej super grupy Krzak. Koncertował oraz nagrywał z wieloma muzykami tworzącymi od lat czołówkę Polskiej sceny muzycznej. Nagrał szereg autorskich płyt. Od lat uznawany za czołowego gitarzystę w kategorii blues oraz rock. /GUITAR TOP, BLUES TOP i inne.

Mirosław Rzepa – gitarzysta , multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem...

Jan Gałach – skrzypek, multiinstrumentalista. Muzyk ze świetną techniką, wyobraźnią muzyczną i olbrzymim dorobkiem. Kompozytor i aranżer. Wielokrotny laureat licznych rankingów muzycznych. Lider zespołu Jan Gałach Band. Od wielu lat jest uważany za najlepszego skrzypka w polskim bluesie

Michał Kielak – harmonijka. Wielki talent muzyczny i osobowość powodują że jest muzykiem rozchwytywanym i niezwykle lubianym. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych. Od lat w Blues Top najlepsza harmonijka

Mjazzga, 19 maja 2018 r. (sobota), godz. 20:15
Bilety w cenie 50 zł

Więcej na www.mjazzga.pl
 

Następne koncerty:

 • 20-05 Kinga Rataj Trio (fado)
 • 26-05 Bolero Meets Jazz 
 • 29-05 Voo Voo (folk rock)
 • 31-05 Moscow Beatballs (rockabilly, blues)
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.