› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Wiolonczele muzykują parami. Mariusz Mruczek i Karol Sokołowski

› bieżące miesiąc temu    11.08.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wiolonczele muzykują parami. Mariusz Mruczek i Karol Sokołowski fot. Nadesłane

Rozumieją się bez słów, i to dosłownie, bo połączył ich język wiolonczeli. Towarzyszki czasem kapryśnej, czasem nieznośnej, ale obydwaj nie wyobrażają sobie życia bez innego instrumentu. Mariusz Mruczek i Karol Sokołowski – na co dzień muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej – tym razem skrzyżują smyczki, jako soliści, i zaprezentują wiolonczelową ucztę, jakiej Sala Koncertowa ZPSM jeszcze nie widziała i nie słyszała.

15 sierpnia, godzina 19 - w repertuarze dzieła Luigi Boccheriniego, Jean Baptiste Barrière’a i Jana Sebastiana Bacha. Wiolonczela, jak samochód? Owszem, bo Karol Sokołowski dba o nią z podobną pieczołowitością i nic dziwnego, że ten duet zawojował już niejeden smyczkowy konkurs. Wilno, Warszawa, Bydgoszcz – m.in. z tych miast wiolonczelista EOK wracał z nagrodami i zapewnia, że na tym nie poprzestanie. Muzyk ma również w swoim dorobku tournée w Chinach (z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku) – 11 koncertów w 11 miastach.

W sierpniowy wieczór będzie nie mniej intensywnie! Smyczkowym kompanem Karola będzie Mariusz Mruczek, który pozostaje wierny wiolonczeli od lat. Co prawda w trakcie nauki zdarzyło mu się flirtować z perkusją i fortepianem, ale nie zmienił instrumentu i nie żałuje, bo dzięki niej odniósł liczne sukcesy. Dość wspomnieć finał IV Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku, III nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Oleśnicy oraz II nagrodę (duet wiolonczela-akordeon) XIV Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Mławie. Koncert odbędzie się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

15.08.2021, niedziela, 19:00 Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

Wykonawcy: Karol Sokołowski – wiolonczela Mariusz Mruczek - wiolonczela

W programie m.in. Dzieła Luigi Boccheriniego, Jean Baptiste Barrière’a i Jana Sebastiana Bacha.

Rezerwacje: Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski, tel. 55 237 47 49, 513 095 840, biuro@eok.elblag.eu Bilety: 20 zł. Bilety można również nabyć online, na stronie https://eok.vectorsoft.pl/MSI/mvc/pl.

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert. Elbląska Orkiestra Kameralna zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.