› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Wicekonsul w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przyjedzie do Elbląga i spotka się z młodzieżą

› bieżące 7 miesięcy temu    29.11.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Vera PartemVera Partem fot. 
4 grudnia 2019 r. (w środę) do Elbląga przyjedzie delegacja z Ambasady Stanów Zjednocznych. Podczas czterech spotkań pani Konsul Vera Partem omówi tematy skierowane do studentów, młodzieży oraz osób zainteresowanych wyjazdem do USA. Pani Konsul urodziła się na Ukrainie we Lwowie, a emigrując do USA podróżowała przez Polskę stąd nasz kraj jest jej emocjonalnie bliski i biegle mówi po polsku, rosyjsku, ukraińsku i angielsku.  
 
Konsul z Ambasady USA w  Elblągu: środa 4 grudnia 2019
 
Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland - partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkania z dyplomatą amerykańskim. Pani Konsul Vera Partem omówi 3 tematy istotne dla studentów, uczniów oraz wszystkich zainteresowanych wyjazdami do USA:
 • programy wyjazdów wakacyjnych, niekolidujących z zajęciami w roku akademickim lub szkolnym
 • możliwości edukacyjne w Stanach: studia wyższe oraz szkoła średnia
 • zniesienie wiz turystycznych: jak w praktyce wygląda ruch bezwizowy między Polską i Stanami
Pani Konsul odpowie także na wszelkie pytania - mogą być zadane w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i ukraińskim.
 
Terminy i miejsca spotkań: środa 4 grudnia 2019
 • 11:00 PWSZ Instytut Pedagogiczno-Językowy, Czerniakowskiej 22
 
PRELEGENCI
 • Vera Partem, Vice Konsul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Vera Partem, fot. nadesłana

Vera Partem jest vicekonsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Urodziła się na Ukrainie we Lwowie i wyemigrowała do Filadelfii. Jej rodzina otrzymała azyl polityczny z powodu prześladowań komunistycznych. Jako młoda emigrantka w drodze do Stanów Zjednoczonych podróżowała przez Warszawę, gdzie po 25 latach wróciła do służby jako dyplomata. Wcześniej pani Partem pełniła funkcję oficera politycznego w Kazachstanie w latach 2016–2018. Odpowiadała przede wszystkim za demokrację, prawa człowieka i problemy uchodźców, a także za zmieniający się krajobraz społeczny i religijny kraju. Jest absolwentką University of Pennsylvania, gdzie uzyskała tytuł magistra administracji publicznej i polityki, oraz Uniwersytetu Lehigh, gdzie uzyskała podwójne stopnie z biologii i komunikacji międzynarodowej. W 2011 roku Pani Partem ukończyła stypendium Fulbright-Hays w Tbilisi w Gruzji. W 2013 roku Pani Partem została laureatką prestiżowego stypendium Thomasa R. Pickeringa do Spraw Zagranicznych z Departamentu Stanu USA za zaangażowane w reprezentowanie interesów Ameryki za granicą oraz odzwierciedlenie różnorodności i doskonałości społeczeństwa amerykańskiego. Pani Partem dołączyła do Departamentu z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy międzynarodowej w sektorze prawnym i non-profit. Z sukcesem ukończyła dwa staże w Departamencie: jedno w Biurze Spraw Europejskich i jedno w Biurze Organizacji Międzynarodowych przy Misji USA przy ONZ w Genewie. Pani Partem biegle włada językami ukraińskim, rosyjskim i angielskim, a komunikatywnie mówi po niemiecku i po polsku.

 • Bożena Magdziak, sekcja konsularna Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Bożena Magdziak, fot. nadesłana

 • Marek Witkowski,  ambasador programów wakacyjnych, Camp Counselors USA - Poland

 

Marek Witkowski, fot. nadesłana

Marek Witkowski od 11  lat zajmuje się wyjazdami studentów i uczniów do Stanów Zjednoczonych. Osobiście zatrudnił 659 osób; współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie USA. Jest ekspertem w 3 obszarach: studia w USA, szkoła średnia w Stanach oraz programy wymiany wakacyjnej. Doradza jak wykorzystać pobyt w Stanach do budowania kariery zawodowej.

Marek Witkowski, CCUSA

 
CCUSA to międzynarodowa organizacja oferująca wyjazdy wakacyjne dla studentów i młodzieży z 62 krajów. Ma status oficjalnego partnera Departamentu Stanu USA. Współpracuje z 1283 pracodawcami. Każdy uczestnik ma zapewnione: wynagrodzenie, ubezpieczenie i całodobowe wsparcie. CCUSA jest partnerem Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie i Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.