› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Wernisaż wystawy podsumowującej projekt „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”

› zapowiedzi 11 miesięcy temu    3.11.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wernisaż wystawy podsumowującej projekt „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza we wtorek, 5 listopada, na wernisaż wystawy podsumowującej projekt „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”.

Projekt „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej” realizowany był przez  Stowarzyszenie „Jantar” oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, a współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.

W ramach projektu odbywały się różnorodne działania, w tym warsztaty artystyczne i plener plastyczny, skierowane w szczególności do dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich regionu Warmii i Mazur. Motywem przewodnim działań projektowych były wydarzenia historyczne oraz dziedzictwo duchowe mieszkańców Warmii i Mazur, zaś uczestnikami warsztatów byli mieszkańcy Pogrodzia, Komorowa Żuławskiego, Tolkmicka, Kadyn, Markus, Suchacza i Łęcza. Idea tych przedsięwzięć polegała na umożliwieniu aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz obniżeniu barier dostępu do kultury.

Jednym z elementów projektu był również Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dziedzictwo zamknięte w drewnie”. - Celem konkursu było zainteresowanie historią regionu Warmii i Mazur, poszerzenie wiedzy o sztuce ludowej, a także kształcenie zdolności plastycznych, w szczególności pracy w drewnie - mówią organizatorzy projektu.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Dziedzictwo zamknięte w drewnie” odbędzie się podczas wernisażu wystawy we wtorek 5 listopada o godz. 17.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”.

Dużą część prac eksponowanych na wystawie będą stanowiły obrazy malarskie, kafle w technice kalkomanii i prace ceramiczne wykonane podczas trzynastej edycji Pleneru Plastycznego „Kadyny – wioska sztuki”. Uczestnicy tego wydarzenia przez pięć dni w lipcu tego roku tworzyli prace plastyczne pod kierunkiem artystów: Małgorzaty Szram-Lipki oraz Roberta Lipki.

Na wystawie będzie można obejrzeć również prace wykonane podczas licznych warsztatów plastycznych realizowanych w ramach projektu.

Redakcja Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"  w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.