› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 - Energa

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Warsztaty Filmowe i Festiwal Filmowy dla amatorów z Elbląga

› zapowiedzi 11 miesięcy temu    15.11.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Warsztaty Filmowe i Festiwal Filmowy dla amatorów z Elbląga fot. nadesłane

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty filmowe dla amatorów zabawy zaparatem/kamerą prowadzone przez praktyków i specjalistów w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest zwieńczonego Przeglądem Filmów „Poniżej Poziomu”.

Rodzina ma cię dość, bo dokumentujesz komórką każdy moment jej życia? Materiału filmowego, który masz w szufladzie starczyłoby na drugi sezon „Niewolnicy Isaury”? A może czujesz, że chciałbyś dać filmowy upust swoim emocjom lub masz w głowie milion scenariuszy, do których nie wiesz jak się zabrać? Świetnie, jesteś zatem wymarzonym uczestnikiem Festiwalu Filmów „Poniżej poziomu”, realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne „Co Jest?” i Klub Muzyczny Mjazzga. W ramach Festiwalu zaplanowano warsztaty filmowe i przegląd amatorskich filmów wraz z konkursem, w którym do wygrania jest niebagatelna kwota 1500 zł (pula nagród).

Festiwal Filmów „Poniżej poziomu” to wydarzenie póki co bez precedensu. Wielowymiarowe, choć skupiające się jedynie na sztucefilmowej. Dedykowane zarówno profesjonalnym filmowcom, jak i totalnym amatorom. W ramach Festiwalu odbędą się trzydniowe warsztaty filmowe (18 i 26 listopada, 2 grudnia) oraz przegląd filmów wraz z konkursem (27 stycznia 2018).

Podczas warsztatów filmowych uczestnicy poznają zarówno podstawy teorii filmu, jak i będą mogli zmierzyć się z praktyką – pisaniem scenariusza, nagrywaniem i montażem w pigułce. Efektem końcowym będzie samodzielnie stworzona etiuda filmowa. W warsztatach może wziąć udział każdy, bez ograniczeń wiekowych (dla osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda opiekuna) i bez względu na stopień zaawansowania. Ważne, by mieć chęć i otwartą głowę. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy (mail: skcojest@gmail.com). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Przegląd filmów i konkurs to imprezy już nie tylko dla uczestników warsztatów, swoje prace może nadesłać każdy. Temat przewodni to „Elbląg – Lubię to!”, czyli impresja na temat „dlaczego Elbląg jestfajny”. Nadsyłane filmiki powinny być nie krótsze niż 1 minuta i niedłuższe niż 3 minuty i pochodzić z 2017 r. Podczas przeglądu filmów 28
stycznia jury przyzna trzy nagrody finansowe: 250, 500, 750 zł, zatemjest o co walczyć! Na filmy czekamy do 15 stycznia 2018 r. Materiały można nadsyłać mailowo (preferujemy linki zewnętrzne – YouTube, WeTransfer lub inne) lub dostarczyć osobiście na nośniku zewnętrznym do Klubu Mjazzga.

Szczegółowych informacji udzielamy mailowo: skcojest@gmail.com,
telefonicznie 502 302 110 lub na miejscu w Klubie Muzycznym Mjazzga,
ul. Kowalska 1-2C

„Projekt został dofinansowany w ramach FunduszuSpołecznego Grupy Żywiec”.

Elżbieta Minkiewicz, prezes Stowarzyszenia Kulturalngo  Co Jest?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.