› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Warsztaty „Dźwiękograjki”

› region ponad rok temu    4.06.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Warsztaty „Dźwiękograjki”

Już 12 czerwca odbędzie się kolejne działanie w ramach projektu „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”, tym razem w Szkole Podstawowej im. 106 Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Pogrodziu. Podczas warsztatów „Dźwiękograjki” dzieci i młodzież wykonają instrumenty w glinie.

Podczas warsztatów,  tematem przewodnim będzie dźwięk, który można  wydobyć z kawałka odpowiednio uformowanej gliny. Glina doskonale sprawdza się w tworzeniu instrumentów ponieważ  lepiąc z niej kształt okaryny lub gwizdka, cały czas poszukuje się odpowiedniego dźwięku. Tworząc  muzyczną serię  okaryn, gwizdków i grzechotek ceramicznych, uczestnicy nauczą się odpowiedniego konstruowania ogólnego kształtu instrumentu oraz formy ustnika. Okaryna ceramiczna to instrument zakorzeniony w polskiej kulturze ludowej. Kojarzy się z naturą, ponieważ wiernie oddaje  dźwięki głosów ptaków.

Projekt w ramach, którego odbędą się warsztaty w Pogrodziu i innych miejscowościach naszego regionu pn. „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu. Organizatorami są Stowarzyszenie "Jantar" oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Pogrodzie jest wioską o bogatej historii, jest jedną z najstarszych miejscowości Wysoczyzny Elbląskiej. Obecnie stała się wioską dzieci, od lat odbywają się tam spotkania rodzinne i zajęcia muzyczne z klekotkami dla dzieci. Seria ceramicznych, autorskich instrumentów stanie się dodatkową atrakcją muzyczną i  propozycją edukacyjną na kolejne lata.

Paula Załuska, Dział Edukacji Kulturalnej, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid", Plac K. Jagiellończyka 1

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.