› region |
ponad rok temu
17.05.2018 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Już niedługo, bo 25 maja, mieszkańcy Przezmarka i okolic będą mieli okazję, żeby w praktyce zapoznać się z techniką batiku oraz w symboliczny sposób uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Podczas warsztatów uczestnicy wykonają płócienne sztandary w technice batiku. Motywem przewodnim warsztatów, a zarazem inspiracją wykonanych prac będzie historia Polski, a w szczególności jubileusz odzyskania niepodległości przez Polskę.
Batik, to pradawna technika malowania tkanin woskiem i barwnikami. Tradycyjne kolory batiku to odcienie ziemi, czyli stonowana paleta brązów i rudości, te barwy były najprostsze do uzyskania z naturalnych barwników. Z upływem czasu zaczęto stosować żywe kolory z syntetycznych barwników. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z procesem tworzenia batiku od podstaw, począwszy od zaprojektowania tkaniny, poprzez nakładanie wosku i barwienie, aż po utrwalanie i usuwanie nadmiaru wosku. Technika ta nie tylko pozwala na rozwój kreatywności, ale także uczy cierpliwości, dokładności i przewidywania.
Warsztaty skierowane są do młodzieży i osób dorosłych z Przezmarka i okolicznych miejscowości.
Warsztaty są częścią projektu „Przyszłość sztuki przeszłości”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.
Warsztaty odbędą się w świetlicy w Przezmarku, 25 maja, w godz.: od 11.00 do 13.00. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są mailowo ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl lub telefoniczne 55 611 20 64. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Organizatorzy:
Stowarzyszenie "Jantar" oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |