› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Warsztaty batiku „Pod biało-czerwonym sztandarem”

› region 8 miesięcy temu    17.05.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Warsztaty batiku „Pod biało-czerwonym sztandarem”

Już niedługo, bo 25 maja, mieszkańcy Przezmarka i okolic będą mieli okazję, żeby w praktyce zapoznać się z techniką batiku oraz w symboliczny sposób uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają płócienne sztandary w technice batiku. Motywem przewodnim warsztatów, a zarazem inspiracją wykonanych prac będzie historia Polski, a w szczególności jubileusz odzyskania niepodległości przez Polskę.

Batik, to pradawna technika malowania tkanin woskiem i barwnikami. Tradycyjne kolory batiku to odcienie ziemi, czyli stonowana paleta brązów i rudości, te barwy były najprostsze do uzyskania z naturalnych barwników. Z upływem czasu zaczęto stosować żywe kolory z syntetycznych barwników. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z procesem tworzenia batiku od podstaw, począwszy od zaprojektowania tkaniny, poprzez nakładanie wosku i barwienie, aż po utrwalanie i usuwanie nadmiaru wosku. Technika ta nie tylko pozwala na rozwój kreatywności, ale także uczy cierpliwości, dokładności i przewidywania.

Warsztaty skierowane są do młodzieży i osób dorosłych z Przezmarka i okolicznych miejscowości.

Warsztaty są częścią projektu „Przyszłość sztuki przeszłości”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Warsztaty odbędą się w świetlicy w Przezmarku, 25 maja, w godz.: od 11.00 do 13.00. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są mailowo ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl lub telefoniczne 55 611 20 64.  Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie "Jantar" oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.