› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Wakacyjne warsztaty dziennikarskie dla dzieci i młodzieży

› region ponad rok temu    28.07.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Już 29 lipca Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza dzieci i młodzież z Kadyn i okolicznych miejscowości do wspólnej zabawy i integracji. Udział w warsztatach jest bezpłatny.  

W myśl zasady „uczyć i bawić”, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu przygotowało  wakacyjną ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży z naszego regionu. Na początku lipca odbyły się warsztaty „Ortografia z uśmiechem” i warsztaty dziennikarskie skierowane do uczniów Szkoły Podstawowej w Słobitach. 

Na warsztatach ortograficzno-dziennikarskich w Słobitach gościliśmy nie tylko uczniów tamtejszej szkoły, ale także dzieci i młodzież przyjezdną, która spędzała wakacje u swoich rodzin na wsi. Zajęcia zrealizowało Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu dzięki środkom finansowym pozyskanym z Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Ojczysty – lubię to!”, będącego częścią programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”

– mówi Urszula Zajko-Olejniczak, koordynator projektu.

Warsztaty opierają się na innowacyjnych metodach nauczania i zasadzie „uczyć bawiąc”, tak aby uczestnicy zajęć mieli przyjemność obcowania z ortografią i językiem polskim. Wcielając się przy tym w rolę dziennikarza, mogą poznać specyfikę dzisiejszych mediów, metody zdobywania informacji, zbierania dokumentacji, formułowania tematów i pisania artykułów prasowych. Kolejne zajęcia odbędą się w Kadynach.

Realizowanie przez nas działań projektowych w okresie letnim ma na celu uatrakcyjnienie wakacji  dzieciom i młodzieży z terenów wiejskich, które spędzają ten czas w domu. Udział w warsztatach prowadzonych metodą gier i zabaw edukacyjnych, bogatych w konkursy z nagrodami, będzie wyjątkową okazją do zdobywania wiedzy, rozwijania swojej kreatywności i integracji z rówieśnikami. Zapraszamy na wyśmienitą, popołudniową, twórczą zabawę młodych mieszkańców Kadyn i sąsiednich miejscowości

– dodaje koordynator.

Warsztaty odbędą się w poniedziałek 29 lipca o godz. 16.00 w Wiejskiej Świetlicy w Kadynach. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zainteresowani mogą zgłaszać swój udział telefonicznie pod numerem: 55 611 20 50 lub pocztą mailową na adres: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl, a także osobiście w Wiejskiej Świetlicy w Kadynach.

Warto również wspomnieć, że działania podejmowane w projekcie „Ojczysty – lubię to!” dedykowane są nie tylko najmłodszym - we wrześniu tego roku wszyscy mieszkańcy naszego regionu: dzieci, młodzież i dorośli, będą mieli szansę zmierzyć się z ortografią, biorąc udział w dyktandach konkursowych. Zwieńczeniem projektu będzie zaś „Piknik ortograficzno–językowy”, podczas którego wyłoniony zostanie „Najlepszy Warmińsko-Mazurski Ortograf 2019”.

Katarzyna Jachimowicz, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu

Projekt „Ojczysty – lubię to!” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”.

 • plakat
ilość zdjęć 1 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.