› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

W lukach pamięci – w szczelinach codzienności - wystawa

› bieżące ponad rok temu    28.09.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
W lukach pamięci – w szczelinach codzienności - wystawa fot. Nadesłane

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę "W lukach pamięci – w szczelinach codzienności" z okazji jubileuszu 60-lecia Galerii.

W lukach pamięci – w szczelinach codzienności – Wystawa prezentowana będzie w Krużganku – Wernisaż wystawy połączony będzie z jubileuszem 60-lecia Galerii EL – 29 września 2022 r., godz. 19:45 – Wystawa potrwa do 8 stycznia 2023 r. Kuratorzy: Mateusz Florczak, Maciej Olewniczak.

Archiwum to przestrzeń, w którym wielowątkowa pamięć o wydarzeniach ulega przekształceniu w monolityczną i arbitralnie uporządkowaną historię. Zdarza się, że archiwum odzwierciedla losy instytucji nie tylko za pomocą artefaktów zachowanych dla potomności. Paradoksalnie przeszłość miejsca może wyrażać się również poprzez nieobecność dokumentów, których moglibyśmy się spodziewać – ich rozpad bądź zdekompletowanie.

W ramach wystawy „W lukach pamięci – w szczelinach codzienności” na niedostatek (audio)wizualnych śladów w biurokratycznym porządku archiwum chcielibyśmy spojrzeć jak na wartość dodaną. Historia pełna luk i przestrzeni domagających się uzupełnienia — poprzez swoją niedoskonałość i radykalną subiektywność staje się tożsama z materią pamięci.

Naszym zamiarem jest „odzyskanie” dla szerszej publiczności tych chwil z codziennego życia Galerii, które – utrwalone w kadrze – najbardziej odzwierciedlają sposób, w jaki człowiek zapamiętuje i przypomina sobie poszczególne wydarzenia.

Uważamy, że to dzięki takiej właśnie patchworkowej narracji w najszczerszy sposób jesteśmy w stanie wyrazić skomplikowane i barwne losy przestrzeni, której gospodarzem od sześćdziesięciu lat pozostaje elbląskie centrum sztuki współczesnej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.