› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

W Elblągu wystąpi Krystyna Prońko. Uświetni galę Koncertu Noworocznego

› bieżące 5 miesięcy temu    4.01.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Krystyna ProńkoKrystyna Prońko fot. screenshot z programu "Jaka to melodia?" (https://www.youtube.com/watch?v=bjdHJevoFSU)

W najbliższą niedzielę (6 stycznia) w Teatrze im. Aleksandra Sewruka wystąpi Krystyna Prońko. Jej koncert uświetni galę rozdania Nagród Prezydenta Elbląga.  

Tradycyjnie już w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się Koncert Noworoczny, podczas którego prezydent Elbląga wręczy nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności naszego miasta za ubiegły rok.

W ubiegłym roku nagrodę specjalną otrzymała 23-letnia Marta Gałuszewska, zwyciężczyni 8. edycji telewizyjnego talent show „The Voice of Poland”. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski docenił osiągnięcia wokalne elblążanki zwracając uwagę, że stanowią one doskonałą sposób promocji naszego miasta na terenie całej Polski. 

Przypomnijmy, ze po raz pierwszy Nagrody Prezydenta Elbląga przyznane zostały w 1991 roku. Do tej pory wyróżnienie to otrzymało 209 laureatów indywidualnych i zbiorowych. 

Gwoździem programu tegorocznej edycji będzie koncert Krystyny Prońko, która wystąpi z zespołem. Urodzona w 1947 r. w Gorzowie Wielkopolskim piosenkarka, pedagog i kompozytorka  dwukrotnie  – w roku 1975 i 1977 – została uznana za najpopularniejszą wokalistkę w Polsce. Jej piosenka z 1983 roku pt.: "Jesteś lekiem na całe zło" weszła do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Już niedługo elblążanie będą mieli okazję usłyszeć na żywo tę wspaniałą polską wokoalistkę. 

Pierwsza część niedzielnego Koncertu Noworocznego, podczas której wręczone zostaną Nagrody Prezydenta Elbląga transmitowana będzie na żywo w telewizji Truso.TV (kanał 140 w sieci Vectra), na stronie internetowej Telewizji Truso oraz na profilu facebookowym Miasta Elbląg i Truso.tv. Początek transmisji o godz. 18.00 w niedziele 6 grudnia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ oilo
5 miesięcy temu ocena: 67%  1
I co z tego, skoro dla wybranych Po koncercie, gdy pokazują salę, to w połowie pusta. Klakierzy, oleli, a "obatele" to mogą cmoknąć. Dla nich miejsc nie ma.A to Polska właśnie. Urząd dostał miejscówki, jak chciał a reszta... a tak lubię tą piosenkarkę....
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.