› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

W cieniu krążowników Schichaua oraz wyścigówek Komnicka

› bieżące 7 miesięcy temu    27.06.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
W cieniu krążowników Schichaua oraz wyścigówek Komnicka fot. Nadesłane

W środę, 29 czerwca, o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie online w ramach „Wirtualnej Regioteki” z dr. Adrianem Watkowskim, które odbędzie się na profilu FB Biblioteki Elbląskiej. Rozmowę poświęconą elbląskiemu przemysłowi za czasów Schichaua oraz Komnicka poprowadzi dr Radosław Kubus.

Zakłady Schichaua w Elblągu oraz firma Franza Komnicka stanowiły niegdyś chlubę Elbląga. Przedsiębiorstwa te u progu XX wieku dawały zatrudnienie znacznej grupie elblążan. Podczas najbliższego spotkania w ramach “Wirtualnej Regioteki” nasz gość opowie o początkach funkcjonowania tych firm, produkowanym przez nie asortymencie oraz okresie apogeum ich rozwoju.

Ponadto przedstawiony zostanie wpływ zakładów Schuchaua i fabryki Komnicka na funkcjonowanie Elbląga. Poza tym wspólnie z naszym gościem, spróbujemy również odpowiedzieć na pytanie o przyczyny upadku przemysłowych potentatów. Gościem spotkania będzie dr Adrian Watkowski./Radosław Kubus

Adrian Watkowski – ur. w 1988 r. w Elblągu. Absolwent tutejszego II LO im. Kazimierza Jagiellończyka. Ukończył historię, politologię oraz administrację na Uniwersytecie Gdańskim. W 2022 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych za rozprawę zatytułowaną: “Kontradmirał Gereon Rzenia-Romanowski (1916-1983). Żołnierz, polityk i kaszubsko-pomorski działacz regionalny”.

Jes współautorem atlasu historycznego Pomorza Nadwiślańskiego 1914-2020 oraz autorem szeregu artykułów w takich czasopismach jak np. “Acta Cassubiana”, “Studia Maritima”, czy “Imponderabilia. Biuletyn Piłsudczykowski”.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.