› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Vintage concert w Elblągu

› bieżące 2 miesiące temu    26.09.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Vintage concert w Elblągu fot. Nadesłane

Już w najbliższy piątek (30 września) Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na koncert, gdzie królować będzie m.in. stary dobry jazz. W koncercie zatytułowanym „Vintage Concert” wystąpi elbląski zespół „Generation Trio” w składzie: Krzysztof Narodowski (instrument klawiszowy), Wiesław Macyszyn (kontrabas) i Jacek Wachowicz (perkusja).

Krzysztof Narodowski – elblążanin, absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu: I stopień w klasie fortepianu u Aleksandry Serockiej, II stopień w klasie perkusji u Szczepana Polewskiego. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie perkusji u Mirosława Adrjanczyka. W 2003 roku laureat III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym we Wrocławiu oraz uczestnik Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego w Fermo – Włochy 2008 r. W 2010 roku, jako jeden z finalistów konkursu dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku, wystąpił wraz z Polską Filharmonią Bałtycką wykonując II Koncert Marimbowy N.Rosauro.

Na swoim koncie posiada liczne koncerty z Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Słupską, Filharmonią Łódzką, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Kaliską w takich krajach jak Francja, Anglia, Włochy, Ukraina czy Grecja. Obecnie jest perkusistą Orkiestry Wojskowej w Elblągu, pedagogiem klasy perkusji w MDK w Elblągu. Występuje też w zespole Man & Moon oraz jest założycielem tria jazzowego „Generation Trio”. Stypendysta ETK.

Wiesław Macyszyn, to muzyczny leworęczny samouk; gra też na gitarze basowej. Muzykować zaczął w wieku 14 lat na własnoręcznie wykonanej gitarze, inspirując się wtedy Tadeuszem Nalepą z legendarnego już zespołu „Breakout”. Od początku zafascynowany bluesem. Grał w szkolnym zespole w liceum ogólnokształcącym i w trakcie studiów a od 4 lat gra w zespole „Białe Piano” powadzonym przez Ryszarda Skotnickiego a grającym przede wszystkim utwory okresu międzywojennego, ale i standardy muzyki rozrywkowej. Od marca 2022 współpracuje z zespołem Generation Trio.

Jacek Wachowicz swoją przygodę z grą na perkusji rozpoczął 9 lat temu w drugiej klasie szkoły podstawowej w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu pod kierunkiem nauczyciela perkusji Krzysztofa Narodowskiego. Bierze udział w wielu koncertach takich jak: Zaduszki Jazzowe, Dni Elbląga, Dni Papieskie, 100-lecie Niepodległości, oraz w koncertach Walentynkowych i charytatywnych dla WOŚP i dla Ukrainy. Poza grą na perkusji pasjonuje się grafiką komputerową i projektowaniem 3D oraz fotografią i montażem filmów. Lubi aktywnie spędzać czas: gra w tenisa, żegluje, jeździ na nartach. Obecnie jest uczniem II LO w Elblągu w klasie trzeciej o profilu matematyczno fizycznym.

Na koncert zapraszamy 30.09.2022 w gościnne progi elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo” – Partnera Projektu, ul. Robotnicza 246. Wstęp wolny

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.