› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 - Energa

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Urodziny Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego. Warsztaty literackie Doroty Ryst

› zapowiedzi 10 miesięcy temu    1.12.2017
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Urodziny Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego. Warsztaty literackie Doroty Ryst

W grudniu Elbląska Scena Literacka osiągnie pełnoletniość, a co za tym idzie jest już bardzo dobrym kawałkiem historii, elementem na stałe wpisanym w krajobraz kulturalny miasta. Najważniejszym dzieckiem sceny jest Alternatywny Elbląski Klub Literacki, który 13 grudnia będzie obchodził swoje ósme urodziny.

Przez ten czas udało się zrobić bardzo dużo – na bazie Klubu wyrosło Stowarzyszenie „Alternatywni” i jego największa inicjatywa – kolejne edycje Festiwalu Literatury Wielorzecze – imprezy, która jest rozpoznawalna w całej Polsce i cieszy się coraz większą renomą. Członkowie Klubu rozwijają się literacko i artystycznie – wygrywają ogólnopolskie konkursy i turnieje, są publikowani i w prasie, i w antologiach oraz sami wydają książki. Tak rośnie w siłę seria wydawnicza „Elbląg Literacki”.

Alternatywni to przede wszystkim zaangażowani ludzie, którzy chcą się rozwijać, działać na rzecz promocji kultury i Elbląga. Dlatego też serdecznie zapraszają wszystkich na 8. urodziny, które odbędą się 13 grudnia od godziny 19.00 w Pubie Sąsiedzi. Ten wyjątkowy wieczór to spotkanie z doskonałą poetką, promotorką literatury, twórcą znanego Salonu Literackiego Dorotą Ryst, która poprowadzi również warsztaty literackie. Wieczór zamknie performance, który przygotował Jakub Monika Lampart. Poza tym będziemy mogli podziwiać grafiki i zdjęcia Aousten Saw.

Zapraszamy 13 grudnia od 19.00 do Pubu Sąsiedzi na Alternatywne urodziny z prezentami lub bez, z dobrym słowem i ochotą na literackie oraz artystyczne poszukiwania z naszymi gośćmi.

Dorota Ryst - absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Mieszka w Warszawie, na Saskiej Kępie (i jakoś nie wyobraża sobie, że mogłaby mieszkać gdzie indziej). Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Jej wiersze były publikowane w almanachach pokonkursowych oraz prasie literackiej (m.in. Topos, Bliza, Migotania, Łabuź, Gazeta Kulturalna). Od 2005 jest członkiem Związku Literatów Polskich.

W 2016 ukazała się ostatnia książka „Sample story”. To szósty po „Części planu”, „Punktach przecięcia”, „Odmianie przez przypadki”, „widoczkach. wierszach bezwstydnych”, i „czasunku”) tomem poetyckim.

Od dłuższego czasu jej życie płynie pod hasłem „Salon Literacki” – forum, stowarzyszenie, portal (www.salonliteracki.pl), ostatnio jeszcze blog „przeczytanki”. Poza pisaniem poezji interesuje ją czynny udział w życiu literackim – tworzenie wydarzeń kulturalnych i dlatego najpierw współtworzyła Grupę Twórczą OKNO, a w roku 2010 Stowarzyszenie Salon Literacki.

(źródło: http://ogólnoliteracki/new/prezentacje/4-dorota-ryst)

Jakub Monika Lampart jest muzykiem, filmowcem, pisarzem, performerem wizualnym i twórcą filozofii „The Impulse”. Nazywa swoje kreacje wizualne "Nieobrazem". Lampart wydał kilka filmów eksperymentalnych i napisał wiele scenariuszy. Wydał także ponad dwadzieścia albumów.

(źródło: http://taxicabmag.com/)

Dominika Lewicka -Klucznik

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Abstynent
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Ich wydarzenia schodzą na psy. mało w Elblągu bibliotek? Znowu w pubie, taka to kultura.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.