› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Turbinalia 2015. To było pięć wyjątkowych dni

› bieżące ponad rok temu    23.05.2015
Paweł Makowski
komentarzy 3 ocen 9 / 100%
A A A
136 zdjęćTurbinalia 2015. To było pięć wyjątkowych dni fot. Ryszard Siwiec

Juwenalia to duże przedsięwzięcie logistyczne, ale studenci pokazali, że nie boją się wyzwań. Za nami pięć wyjątkowych dni Turbinaliów 2015. Był to czas nie tylko sportowych zmagań, ale również - a może przede wszystkim - dobrej zabawy. Wczorajsze, długo wyczekiwane koncerty były swoistą "wisienką na torcie". To jednak nie była jedyna atrakcja wieczoru.

Już przed godziną 17:00 na Wyspie Spichrzów pojawili się pierwsi studenci głodni wrażeń oraz zaciekawione rodziny z dziećmi. Gdy zbliżała się pora pierwszego koncertu, wszyscy zgromadzili się pod specjalnie przygotowaną sceną, gdzie Robert "RiFiTi" Tyczyński, Przemysław "Roni" Grygorowicz i DJ - Mateusz "KlapSon" Raczkoski, czyli zespół Sakin Ol przygotowali wyjątkową muzyczną ucztę.

Po nich wystąpili Domir&Piti, elbląski duet hip-hopowy, który szerszej publiczności zaprezentował się po raz pierwszy w Pubie "Sąsiedzi". Potem jednak, chcąc rozwinąć swój warsztat, koncertowali poza Elblągiem. Jaki był tego rezultat? Czy wrócili jako dojrzali muzycy? O tym elblążanie mogli przekonać się wczoraj.

Tuż po godzinie 19:00 na scenie pojawił się wiceprezydent Janusz Nowak, który po krótkim przemówieniu przekazał na ręce Przewodniczącego Rady Studentów, Łukasza Kiełczewskiego, klucz do miasta. Wręczono również nagrody dla zwycięzców zawodów, odbywających się w minionych dniach. Później na scenę wkroczył Damian Krępa, szerzej publiczności znany jako Bas Tajpan, który wraz z Bogumiłem Morawskim (Bob One) zaprezentowali efekt wzajemnej współpracy.

Gwiazda wieczoru, zespół Łzy, również sprawiła, że nogi same rwały się do tańca. Nie można oczywiście zapomnieć o wyborach Miss PWSZ 2015. Po czterech wyjściach, podczas których kandydatki prezentowały się w tzw. strojach "luźnych", strojach jeansowych, sukniach wieczorowych, a na koniec - w ślubnych kreacjach było wiadomo, która z dziewczyn zasłużyła na miano najpiękniejszej studentki. Koronę z rąk ubiegłorocznej Miss, Dagmary Buyko, przyjęła Natalia Orzeł.

Turbinalia już za nami. Jeśli nie mieliście okazji w nich uczestniczyć albo chcecie przypomnieć sobie jak przebiegały, zapraszamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi relacjami:

Parada Wydziałów

Zawody kajakarskie

Siatkówka i futsal

Sporty barowe

Mecz Studenci vs Pracownicy PWSZ

Zobaczcie również obszerną galerię z wczorajszego dnia na Wyspie Spichrzów

ilość zdjęć 136 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Taaa!
ponad rok temu 3
groot nie odzywaj się jak się nie znasz! nie podobało się trzeba było nie przychodzić SALUT!!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ groot
ponad rok temu ocena: 75%  2
Domir i piti - elbląska verba, co z resztą widać było po 30 osobach pod scena. "suckitall" 10 osób sluchalo. Stanowczo protestuje takim "artystom", których nikt nawet nie słuchał. Spytajcie następnym razem studentów kogo by chcieli, zróbcie ankietę czy coś a nie dajecie nam jakichś gowniarzy bez talentu, za to z wielką pycha i samozachwytem. Bas tajpan i łzy - klasa!
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tedi
ponad rok temu ocena: 57% 1
to są supporty to raz, grają za darmo to 2, były zgłoszenia i nie było tylu chętnych to 3
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.