› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Trzy dni tanecznego święta w Elblągu. Zakończył się Baltic Cup

› bieżące 7 miesięcy temu    10.10.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Trzy dni tanecznego święta w Elblągu. Zakończył się Baltic Cup fot. Nadesłane

Trzy dni zmagań z różnymi rodzajami tańca, od majestatycznego walca wiedeńskiego, po wesołego foxtrota, aż do zmysłowej rumby. Około 400 zawodników, tancerze od 8 do 50+ roku życia, piękne stroje i dużo emocji. Dzisiaj (9 października) zakończyła się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” obfitowała w wiele tanecznych emocji. W sobotę poznaliśmy bowiem Mistrzów Świata w stylu standardowym do 21 lat. Najlepsi okazali się tancerze z Rumunii Lupoaie Cosmin i Morariu Alessia Ioana.

Licznie przybyła na „Baltic Cup” publiczność z całą pewnością nie mogła się nudzić. Organizatorzy, poza zagwarantowaniem emocji tanecznych na najwyższym poziomie zadbali również o dodatkowe atrakcje. Podczas wieczornych, finałowych gal oglądać można było występy formacji tanecznych Jantara Elbląg oraz bitwy breakingowe. Na elbląskim parkiecie zobaczyliśmy w akcji absolutnych mistrzów tej odmiany tańca. Emocji z pewnością dodaje fakt, że od 2024 roku breaking będzie nową dyscypliną sportową na Igrzyskach Olimpijskich. — Taniec, każda jej odmian jest najlepszą aktywnością fizyczną, łączy sztukę i sport, pozwala wyrazić siebie w muzyce poprzez ruch ciała — mówią organizatorzy MFT „Baltic Cup”.

Taneczna rywalizacja w ramach „Baltic Cup” toczyła się w hali sportowo-widowiskowej, która znajduje się przy al. Grunwaldzkiej i rozpoczęła się w piątek. Na listach startowych mogliśmy znaleźć kilkaset par, a wiele z nich stanowią ścisłą czołówkę rankingu najlepszych par Word Dance Sport Federation (WDSF).

W sobotę przez cały dzień emocjonowaliśmy się występami blisko 60 par tanecznych, które rywalizowały w Mistrzostwach Świata Par Standardowych u-21. Późnym wieczorem poznaliśmy wyniki sędziów. Tytuł Mistrzów Świata Par Standardowych u-21 wywalczyli Lupoaie Cosmin i Morariu Alessia Ioana z Rumunii. Drugie miejsce zajęła para: Makarovas Laurynas i Ambrazeviciute Kotryna z Litwy. Na najniższym stopniu podium zawody skończyła para Grande Sebastiano i Farinaccio Moorea z Włoch. Czwarte miejsce przypadło Tsykhanovskyi Vladyslav i Tsikhanovska Veronika z Urainy, piąte dla Perretta Riccardo i Mozdyniewicz Julia z Włoch, a szóste zajęła polska para Mijalski Marcel i Wojteczek Julia.

W półfinale start na Mistrzostwach Świata Par Standardowych u-21 zakończyła para z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar - Protsenko Oleksii i Wieteska Julia. Nasi tancerze zajęli 13 miejsce na świecie.

W niedzielę odbyło się również kilkadziesiąt startów w kilku kategoriach wiekowych. Poznaliśmy zwycięzców m.in. w kat. Under21 Latin oraz w WDSF Open Senior III Standard. Wyniki trzeciego dnia dostępne są w >> linku << https://bit.ly/TrzeciDzienBalticCup

Organizatorem MFT „Baltic Cup” oraz Mistrzostw Świata Par Standardowych u-21 było Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu; Polski Związek Sportu Tanecznego, współorganizatorem: Stowarzyszenie Jantar Elbląg

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: - Minister Kamil Bortniczuk, Ministerstwo Sportu i Turystyki - Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Witold Wróblewski, Prezydent Miasta Elbląg

22 edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” oraz Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21 dofinansowano ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.