› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Trzej Królowie znów pojawią się w Elblągu. Sprawdź, jakie będą atrakcje

› zapowiedzi ponad rok temu    2.01.2020
Grażyna Wosińska
komentarzy 4 ocen 3 / 100%
A A A
 Trzej Królowie znów pojawią się w Elblągu. Sprawdź, jakie będą atrakcje  fot. archiwum Elblag.net / Marcin Mongiałło

Elbląski Sztab Orszaku Trzech Króli zaprasza do udziału w największych jasełkach ulicznych w Europie. Orszak wyruszy w poniedziałek, 6 stycznia z placu Kazimierza Jagiellończyka o godzinie 13.00. Trasa przemarszu zakończy się przy katedrze. Chcesz zobaczyć jak było rok temu kliknij tutaj. Tym razem Królowie udadzą się do „Betlejem” karetą.

Ulicami Elbląga, podobnie jak w poprzednich latach, przejdzie po raz szósty barwny orszak Trzech Króli. W tym roku hasło jasełek brzmi: „Cuda, cuda ogłaszają” .

Oznacza to, że Bóg jest blisko nas także podczas trudnych chwil w naszym życiu. Bądźmy razem i cieszmy się narodzeniem Pana Boga, który jest drogą, prawdą i miłością

- mówi ks. Piotr Bryk z Elbląskiego Sztabu Orszaku Trzech Króli.

W poprzednich latach Królowie jechali na koniach. Teraz pojadą do „Betlejem” karetą. Wypożyczy ją i oczywiście konie Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod Lasem". W orszaku znajdą się także kucyki. Będą na nich jechały dzieci w strojach o barwach symbolizujących trzech Króli. Kucyki udostępni Fundacja Końskie Zdrowie. 

Trzech Królowie będą w przepięknych strojach, także uczestnicy imprezy będą mogli poczuć się władcami, czekają na nich papierowe korony. 
Organizatorzy przypominają, że każdy dekanat stanowi jeden orszak królewski: 

W związku z tym wierni

z dekanatu Elbląg Śródmieście (parafie: św. Mikołaja, Matki Bożej Królowej Polski, Wszystkich Świętych, św. Brunona i Trójcy Świętej) będą stanowić orszak króla reprezentującego Europę ( kolor czerwony), 

wierni z dekanatu Elbląg Północ (parafie: św. Wojciecha, św. Rafała, św. Pawła, św. Brata Alberta, św. Józefa oraz parafia Świętej Rodziny) będą stanowić orszak króla reprezentującego Afrykę (kolor niebieski), 

a wierni z dekanatu Elbląg Południe (parafie: św. Jerzego, bł. Doroty, bł. Franciszki Siedliskiej i św. Floriana) będą stanowić orszak króla reprezentującego Azję (kolor zielony). 

Wszyscy uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą elementów odzieży lub materiału w odpowiednim kolorze. 
Wśród wielu atrakcji będą balony napełnione helem, które wzlecą w niebo. Nie zabraknie patrona Elbląga  św. Mikołaja. Dla grzecznych dzieci przygotował miłe niespodzianki. Na zmarzniętych na końcu spotkania będzie czekała gorąca herbata. 

Początek Orszaku Trzech Króli 6 stycznia o godzinie 13 na Placu Jagiellończyka. Zaplanowana trasa (ulice): 12 Lutego, Armii Krajowej, Garbary i Stary Rynek do katedry św. Mikołaja.
Po drodze uczestnicy imprezy odwiedzą Dwór Heroda, zobaczą co się dzieje w gospodzie  a także będą świadkami: pokłonu Bożej Dziecinie oraz złożenia darów przez trzech Króli w stajence, która znajduje się przed katedrą.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Witold Wróblewski, prezydent Elbląga i ks. dr Jacek Jezierski, biskup elbląski
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tatus505
ponad rok temu 4
Pokłon. Za oknem zimny mokry wiatr radosne myśli kłębią się w głowie na niebie Betlejemskiej gwiazdy blask idą z darami Trzej Królowie nad nimi anioł trzyma w ręku lirę niosą kadzidło złoto i mirę. Każdy na głowie koronę ma i zacne dary ze sobą dżwiga to dla Jezusa co przyszedł na ten świat dla Pana naszego ta fatyga. Nad nimi zastępy anielskie płyną wskazują drogę wśród przybyszy i głoszą że właśnie Bóg się narodził ziemia truchleje wśród nocnej ciszy. Hołd mu składają pastuszkowie zwierzęta pokłon składają mu na lirach grają aniołowie zastępy anielskie śpiewają mu. Henryk Siwakowski.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bona
ponad rok temu 3
Ten orszak w Elblągu to już tradycja. Czekam na 6.01. zapowiada się bardzo dobrze, zresztą z roku na rok jest bardziej atrakcyjnie. Ciekawe czy coś będzie w tym roku, z tamtego na pamiątkę mam magnes na lodówkę. Wybieramy się z rodziną niezależnie od pogody.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bella
ponad rok temu ocena: 0%  2
Ale fajnie
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 225
ponad rok temu 1
W zeszłym roku nagrali fajny zwiastun elbląskiego Orszaku Trzech Króli https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.