› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

To się musi powieść! Noc Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej

› bieżące 2 miesiące temu    27.09.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
To się musi powieść! Noc Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej fot. Nadesłane

Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowaliśmy. Przed nami VIII edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek pod hasłem "To się musi powieść".

Tego dnia biblioteki w całej Polsce otwierają się o nietypowej porze, aby promować swoją ofertę. I chociaż ogólnopolska akcja przypada w tym roku 1 października, w Bibliotece Pedagogicznej rozpoczniemy świętowanie już w piątek, 30 października.

Z tej okazji zaplanowaliśmy atrakcje, których motywem przewodnim będzie słoneczna Hiszpania. O godzinie 19:00 rozpocznie się spotkanie z Elżbietą Filipkowską, nauczycielką matematyki i języka hiszpańskiego w Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym, której wielką pasją jest pielgrzymowanie szlakiem Świętego Jakuba w Hiszpanii.

Od 2008 roku, kiedy po raz pierwszy wyruszyła na pielgrzymkowy szlak, przemierzyła już ponad 7 tysięcy kilometrów. Podczas spotkania Elżbieta Filipkowska opowie o swoich przeżyciach i powiedzie nas do drzwi katedry w Santiago de Compostela.

Z kolei ulicami elbląskiej starówki powiodą nas harcerze z 5. Elbląskiej Męskiej Drużyny Starszoharcerskiej Visele, którzy przygotowali grę miejską. Uczestnicy będą mogli sprawdzić nie tylko swoją wiedzę na temat średniowiecznych pielgrzymek, ale także umiejętność wiązania podstawowych żeglarskich węzłów. Początek o godz. 20:00.

Najmłodszych czytelników wraz z rodzicami i opiekunami zapraszamy do teatrzyku Kamishibai opartego na książce „Kolorowy potwór” hiszpańskiej autorki Anny Llenas. Wspólnie z sympatycznym i trochę nieokrzesanym bohaterem nauczymy się rozpoznawać i nazywać emocje. Pierwszy pokaz o godzinie 20:00, kolejne w półgodzinnych odstępach.

W trakcie Nocy Bibliotek odbędą się również warsztaty pod hasłem „Podróż za jedno... kliknięcie!”. Udowodnimy, że czasami tylko jedno kliknięcie dzieli nas od wirtualnej podróży po Hiszpanii. Wystarczy znać odpowiednie aplikacje i strony internetowe. Zaczynamy o godz. 20:00.

Również o godzinie 20:00 rozpoczną się warsztaty plastyczne, które będą trwały aż do końca Nocy Bibliotek. Tutaj damy się powieść… naszym palcom, tworząc własne pamiątki z Hiszpanii: wachlarz, kastaniety, marakasy i muszlę św. Jakuba, która będzie wejściówką na grę miejską. Ponadto w godzinach trwania imprezy będzie można zwiedzić magazyny biblioteki, które na co dzień nie są dostępne dla czytelników. To się musi powieść!

Zapraszamy w piątek, 30 września od godz. 19:00 do 22:00 do Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Świętego Ducha 25.

Harmonogram wydarzenia:
19:00 – otwarcie imprezy i spotkanie z Elżbietą Filipkowską
20:00 – warsztaty plastyczne
20:00, 20:30, 21:00 – teatrzyk Kamishibai oparty na książce „Kolorowy potwór”
20:00 – gra miejska „Śladami szlaku Świętego Jakuba”
20:00, 21:00 – warsztaty „Podróż za jedno kliknięcie” – aplikacje i strony internetowe, które pozwolą Ci zwiedzać Hiszpanię bez wychodzenia z domu Warmińsko – Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.