› bieżące |
ponad rok temu
5.09.2017 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na szkolenie z technik szkła artystycznego. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z technikami: mozaiki szklanej, fusingu, a także witrażu Tiffany’ego.
Szkolenie „Stop szkło”, realizowane w formie dwóch czterogodzinnych warsztatów, kierowane jest do nauczycieli, terapeutów, wychowawców świetlic oraz do twórczych pasjonatów. Już od kilku lat szkolenie „Stop szkło” jest w corocznej ofercie CSE „Światowid”, a każda z edycji cieszy się sporym zainteresowaniem. Uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnie zaprojektować prace artystyczne czy też przedmioty użytkowe, by następnie wykonać je własnoręcznie w technikach obróbki szkła artystycznego.
W witrażu Tiffany’ego, szklane kawałki łączymy za pomocą miedzianej taśmy i rozgrzanej cyny. Mozaikę tworzy się poprzez zestawienie szklanych elementów, gdzie głównym kryterium jest barwa. Fusing to technika topienia szkła w piecach do tego przeznaczonych. Szkło pod wpływem temperatury staje się plastyczne, a następnie stapia się.
Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty poświadczające udział – mówią organizatorzy warsztatów – Drugą formą potwierdzającą zapoznanie się z technikami szkła artystycznego są wykonane prace, które staną się własnością uczestników.
Szkolenie odbędzie się w pracowni witrażu i fusingu CSE „Światowid” w Elblągu w dniach 27 - 28 września 2017 r. Szkolenie poprowadzi instruktor plastyki CSE „Światowid” Ewa Bednarska-Siwilewicz. Koszt szkolenia to 100 zł, w cenę wliczone są materiały.
Szczegółowe informacje i zapisy: tel. (55) 611-20-64, e-mail: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |