› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Standardy jazzowe - międzynarodowy jazz w Mjazzdze

› rozrywka ponad rok temu    17.01.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Standardy jazzowe - międzynarodowy jazz w Mjazzdze

Świetny gitarzysta Marcin Wądołowski zaprosił równie wspaniałych kolegów - czołowego polskiego kontrabasistę Piotra Lemańczyka i kanadyjskiego bębniarza Tylera Hornby do nagrania płyty "Standards". Materiał na żywo zaprezentują podczas promocyjnego koncertu w Mjazzdze w poniedziałek 23 stycznia.

Wądołowski i Lemańczyk dali się już poznać elbląskiej publiczności z jak najlepszej strony podczas wcześniejszych występów między innymi z grupami Orange Trane, Quartado, Quartet North czy Elec-Tri-City. To wybitni jazzowi instrumentaliści, którym przypisuje się, co w muzyce niezwykle istotne, że już znaleźli własny, indywidualny i rozpoznawalny ton. Tym razem połączyli siły z kanadyjskim perkusistą Tylerem Hornby, a efekty tej współpracy recenzowane są jak dotąd wyłącznie w superlatywach.

Podczas koncertu, tak jak na, płycie usłyszymy wszystkim znane standardy - od Johna Coltrane'a, Milesa Davisa po Cole Portera i Charliego Parkera - zaaranżowane na klasyczne jazzowe trio; gitarę, kontrabas oraz perkusję. Album został poświęcony pamięci dwóch polskich wirtuozów gitarowych jakim byli Marek Bliziński i Jarosław Śmietana. To dzięki inspiracji ich twórczością i podejściem do muzyki - mógł powstać projekt "Standards" - płyta pełna pasji, energii i pozytywnych wibracji. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane przez Marcina Wądołowskiego.

"Jarosław Śmietana pokazał mi, że miłość do muzyki i gry na gitarze może stać się pasją na całe życie" - Marcin Wądołowski

Marcin Wądołowski - gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zdobywca I nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie im. K. Sosińskiego Estrada Gitarowych Talentów; tytułu Największej Nadziei XI Międzynarodowego Festiwalu Gdańskie Spotkania Gitarzystów w 2001 roku; laureat XI Przeglądu Młodych Zespołow Jazzowo-Bluesowych w Gdyni 2008 r. Współpracował z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. Leszkiem Możdżerem, Wojciechem Staroniewiczem, Przemysławem Dyakowskim, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Sikałą , Januszem Muniakiem.

Mjazzga, poniedziałek 23 stycznia godz. 20:15

Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu

Więcej na www.mjazzga.pl

Następne koncerty:

04-02 Damian Syjonfam (reggae)

11-02 Sorry Boys (alternatywa)

15-02 Voo Voo (folk rock)

24-02 Innercity Ensamble (etno, trans, jazz)

Wojtek Minkiewicz MJAZZGA 502 302 110

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.