› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Stań w szranki z ortografią!

› konkursy ponad rok temu    9.09.2019
Informacja prasowa
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Stań w szranki z ortografią!

Zasady ortograficzne w języku polskim i cały zestaw wyjątków od reguł spędzają sen z powiek niejednemu z nas... Mała czy wielka litera, z łącznikiem czy bez, „ch” czy „h”? Jeśli lubicie wyzwania – a ortografia to nie lada wyzwanie – weźcie udział w Dyktandach o tytuł "Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa 2019". Na konkurs ortograficzny zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Do udziału w dyktandach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Konkurs, podzielony na cztery kategorie wiekowe, odbędzie się w następujących terminach:

 • uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych - 17 września (wtorek),
 • uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych - 18 września (środa),
 • uczniowie szkół ponadpodstawowych - 19 września (czwartek),
 • dorośli - 20 września (piątek).

W każdej kategorii wiekowej rywalizować będą 3-osobowe zespoły. Najlepsze z nich zakwalifikują się do Wielkiego Dyktanda, zaplanowanego na 25 września podczas Pikniku Ortograficzno-Językowego. Ale to nie koniec atrakcji: w ramach Pikniku odbędzie się debata pt. „Blaski i cienie Internetu” z udziałem ekspertów, poświęcona komunikacji w mediach społecznościowych. Ponadto przygotowane zostaną stacje ortograficzno-językowe, gdzie każdy uczestnik Pikniku będzie mógł wziąć udział w grach i quizach językowych. Przy każdej stacji będzie można wykonać zadanie ortograficzne bądź językowe, a najlepsi wezmą udział w losowaniu nagród.

Chcemy pokazać dzieciom i dorosłym, że przez zabawę też można się wiele nauczyć. Zapraszam do udziału w naszych dyktandach i życzę wszystkim powodzenia

– mówi Antoni Czyżyk, Dyrektor CSE „Światowid”.

Aby wziąć udział w dyktandzie, do 16 września 2019 r należy dokonać zgłoszenia 3-osobowego zespołu za pośrednictwem poczty elektronicznej: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl albo telefonicznie: 55 611 20 77 lub nr kom. 601 917 817. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.swiatowid.elblag.pl w zakładce Projekty – „Ojczysty – Lubię to!”. Zapraszamy do kontaktu.

Projekt „Ojczysty – lubię to!” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”.

Urszula Zajko-Olejniczak

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ i
ponad rok temu ocena: 0%  2
tu też artykuł sponsorowany i nie można dodawać komentarzy?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pozdrawiam
ponad rok temu ocena: 0%  1
"Jeśli lubcie wyzwania" - zjedzono literkę i :-) Dobrze, że tu można dodać komentarz, bo u konkurencji jako artykuł płatny, bez takiej możliwości :-) A skoro o wyzbywaniu się błędów mowa...
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.