› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Sprawdź czy wygrałeś bilet na Noc Grozy i Horrorów

› konkursy ponad rok temu    17.10.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 1 ocen 5 / 100%
A A A
Sprawdź czy wygrałeś bilet na Noc Grozy i Horrorów

Zgodnie z niepisaną tradycją, w ostatni piątek października (26. 10) w elbląskim Multikinie odbędzie się ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów, czyli coroczna dawka strachu i napięcia w postaci przeglądu filmów grozy, które weszły na ekrany polskich kin w ciągu ostatnich miesięcy.  Na tegorocznej Nocy Grozy i Horrorów pokazane zostaną cztery groźne, klimatyczne i mroczne filmy. W ramach konkursu elblag.net na najlepszy dwuwersowy wierszyk dotyczący Nocy Grozy i Horrorów, podwójny bilet otrzymuje Anna Skrzypczak.

Zadaniem konkursowym było napisanie krótkiego dwuwersowego wiersza z użyciem słów Noc Grozy i Horrorów. Wpłynęło kilka zgłoszeń. Spośród nich wybraliśmy najlepsze i najbardziej zachęcające:
"Noc grozy i horrorów"? - spotkajmy sie w kinie!
Razem bać się jest fajnie i czas szybko minie :)
 
Autorce gratulujemy  i jednocześnie życzymy mocnych nocnych wrażeń:) Bilet czeka w kasie Multikina.
 
 W repertuarze październikowej Nocy znalazły się:
- premierowo INTERNAT,
- porównywana do kultowego Egzorcysty KRONIKA OPĘTANIA,
- mroczny i zagadkowy DOM W GŁĘBI LASU,
- tajemnicza i ciesząca się znakomitymi opiniami KOBIETA W CZERNI.
 
Więcej informacji oraz głosowanie na kolejność emisji filmów znajdziesz pod adresem:
 
ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów odbędzie się w piątek, 26 października 2012 r. we wszystkich 26 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Kielce, Koszalin, Kraków, Łódź, Poznań Stary Browar, Poznań Malta, Poznań 51, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sopot, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.
 
Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 5:30 rano
 
Cennik biletów
- 22 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 22 zł każdy
- 26 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
- 28 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzednich ENEMEFów można kupić dowolną liczbę zniżkowych
- 29 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
- 32 zł: cena normalna
 
Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).
 
Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
Bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez Internet, przedsprzedaż rozpoczęła się 12 października o 12:00. Brak możliwości rezerwacji biletów. Więcej informacji na temat przedsprzedaży oraz rezerwacji biletów pod adresem www.enemef.pl
 
Plan projekcji i kolejność:
Kolejność emisji filmów ustala Publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów: www.enemef.pl, głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godzinie 20:00.
 
 
Informacje o filmach:
Internat (PREMIEROWO!)
The Moth Diaries, Irlandia, Kanada 2011, 85'
scenariusz i reżyseria: Mary Harron
obsada: Lily Cole, Scott Speedman, Sarah Bolger
muzyka: Lesley Barber
 
"Internat" to nowy film Mary Harron, reżyserki głośnego "American Psycho" oraz producentów kultowego "Kruka" z Brandonem Lee.
 
Zafascynowana gotyckimi powieściami Rebecca zauważa, że adorowana przez nią przyjaciółka Lucy darzy coraz gorętszym uczuciem Ernessę. Zazdrosna Rebecca zaczyna obserwować nową uczennicę. Tymczasem pracownicy i mieszkanki internatu zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach...
 
Pełna erotycznego napięcia opowieść o narodzinach kobiecej zmysłowości i strachu przed namiętną siłą, która kusi, zniewala i zabija.
 
Kronika opętania
The Possession, Kanada, USA 2012, 93'
scenariusz: Juliet Snowden, Stiles White
reżyseria: Ole Bornedal
obsada: Jeffrey Dean Morgan, Natascha Calis, Kyra Sedgwick
muzyka: Anton Sanko
 
Film Borendala budził wiele kontrowersji jeszcze zanim wszedł do kin, przez wielu uznawany jest za najlepszą produkcję o egzorcyzmach od czasów kultowego Egzorcysty. "Kronika opętania" opowiada pełną grozy historię inspirowaną faktami. Producentem filmu jest Sam Raimi, który odpowiadał za tak znakomite, kultowe filmy, jak "Martwe zło", "Armia ciemności" czy "Wrota do piekieł".
 
Clyde Brenek, podczas weekendowej wyprzedaży, kupuje swojej córce Em tajemnicze drewniane pudełko. W domu dziewczynka otwiera je i znajduje zagadkowe przedmioty. Od tej pory jej zachowanie wzbudza coraz większy niepokój otoczenia. Clyde, aby odkryć prawdę, będzie musiał zapoznać się z mistycznymi rytuałami mitologii żydowskiej, której częścią jest tajemniczy demon zwany dybukiem…
 
Dybuk to w folklorze i mistycyzmie żydowskim zjawisko zawładnięcia ciałem żywego człowieka przez ducha zmarłej osoby.
 
"Dom w głębi lasu"
The Cabin in the Woods, USA 2012, 105'
scenariusz: Drew Goddard
reżyseria: Joss Whedon, Drew Goddard
obsada: Kristen Connolly, Chris Hemsworth, Ann Hutchison
 
"Dom w głębi lasu" to prawdziwa mieszanka krwistego horroru z klasyczną grozą. Jednak wbrew pozorom nie jest to tylko kolejny film wzorowany na "Krzyku", jego zakończenie zaskoczy nawet największych znawców gatunku.
 
Grupa studentów wybiera się na weekend do domku w lesie, gdzie z dala od cywilizacji mogą robić wszystko, na co przyjdzie im ochota. W miejscu, do którego dotrą, telefony komórkowe nie mają zasięgu, a GPS wariuje. Jak mówi napotkany w pobliżu farmer "Mogę pomóc wam tam dotrzeć, ale wydostać się będziecie musieli na własną rękę". Ale czy będą w stanie?
 
Znany nam świat horroru się skończył, narodził się nowy - wciągający, intrygujący, obłędny i zupełnie nieprzewidywalny.
 
"Kobieta w czerni"
The Woman in Black, Kanada, Szwecja, Wielka Brytania 2012, 100'
reżyseria: James Watkins
scenariusz: Jane Goldman
obsada: Daniel Radcliffe, Ciaran Hinds, Janet Mc Teer
muzyka: Marco Beltrami
 
"Kobieta w czerni" to film, który nie oddziałuje na widza tanim efekciarstwem, ani strumieniami lejącej się krwi, ale gra na głęboko skrywanych lękach. Jest to też udana próba przywrócenia jednego z najważniejszych motywów w horrorze - nawiedzonego domu.
 
Młody prawnik przyjeżdża do odległej wioski, by uporządkować dokumenty i podzielić majątek niedawno zmarłej klientki. Na miejscu odkrywa istnienie ducha kobiety, która za życia była odrzucona przez mieszkańców osady. Duch postanawia się na nich zemścić, a mężczyzna zostaje wplątany w wir niebezpiecznych wydarzeń.
 
Rewelacyjnie skonstruowany film grozy, nawiązujący do klasyki horroru, łączy ciekawą fabułę z niepokojącym klimatem, mroczną tajemnicą i narastającym napięciem.
 
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
- ograniczenie wiekowe: 15 lat; osoby w wieku poniżej 18 lat powinny przynieść ze sobą zgodę rodzica lub opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl i www.multikino.pl
- możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem
- specjalne zniżkowe bilety (SMSowe), w cenie 20 zł (o 9 zł niższej niż normalna) można kupić tylko w terminie, podanym w SMSie; SMSy zniżkowe zostaną wysłane do wybranych Szczęśliwców ze wszystkich zarejestrowanych na www.enemef.pl
- filmy zostaną zaprezentowane w wersjach oryginalnych z napisami w języku polskim
- pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.
- kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF
 
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ A.F
ponad rok temu ocena: 0%  1
Strach się bać :) Dom w głębi lasu, to tak na rozładowanie emocji, komedia na rozbudzenie o 5 nad ranem. Zapowiada się ciekawa noc :)
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.