› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Spotkanie z primadonną polskiej operetki

› zapowiedzi ponad rok temu    28.02.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elżbieta Ryl-GórskaElżbieta Ryl-Górska fot. nadesłana

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo” zapraszają w  piątkowe popołudnie (28 lutego 2020 roku) na spotkanie, które upłynie pod znakiem operetki. Bohaterką będzie primadonna polskiej operetki Pani Elżbieta Ryl-Górska Kim jest? – śpiewaczka operetkowa – sopran, pedagog muzyczny, bohaterka książki „Uśmiech primadonny”, którą napisali Karolina Prewęcka i Paweł Świętorecki (Wydawnictwo Demart, Warszawa 2016 r.).

Elżbieta Ryl-Górska dyplom w klasie śpiewu uzyskała u Ady Sari. Jej opiekunami wokalnymi były obok Ady Sari - Wanda Wermińska i Zofia Fedyczkowska. Debiutowała w Operetce Warszawskiej ale można ją było usłyszeć na scenie Operetki Szczecińskiej, Krakowskiej, Opery Nova czy Opery Wrocławskiej. Koncertowała też na wielu scenach całego świata, czterokrotnie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, krajach Beneluxu, krajach byłego Związku Radzieckiego i wielu innych.

W latach 1982-1996 śpiewała we Frankfurcie nad Menem i koncertowała w Niemczech. Poza sceną operetkową współpracowała też m.in. z kabaretem „Dudek”. Dokonała wielu nagrań radiowych i telewizyjnych. Wydała dwie płyty CD ale utwory w jej wykonaniu znalazły się też na tzw. winylach wydanych przez Polskie Nagrania.  Obecnie mieszka w Warszawie, zajmuje się pracą pedagogiczną i nadal występuje na estradzie.

Elblążanie będę mogli spotkać się z primadonną polskiej operetki w Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo” ul. Robotnicza 246, gdzie obok utworów na żywo zobaczymy wspomnieniowe filmy ale też poznamy książkę jej poświęconą. Zarówno książkę jak i płyty będzie można kupić po spotkaniu i to z autografem artystki.

Początek spotkania godz. 17.00. Wstęp wolny.

Teresa Wojcinowicz

ELBLĄSKIE TOWARZYSTWO KULTURALNE
organizacja pożytku publicznego
82-300 Elbląg ul. Wodna 1A

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.