› bieżące |
ponad rok temu
12.07.2015 Mateusz Milanowski komentarzy 0 ocen 6 / 67% |
A A A |
Soboty z przewodnikiem to spotkania, które kojarzą się głównie ze spacerami po Elblągu. Tym razem było inaczej, gdyż przewodnik, Leszek Marcinkowski zabrał grupę elblążan w historyczną podróż do Buczyńca, na najbardziej znaną pochylnię na Kanale Elbląskim.
On sam, preferuje nazwę Kanał Oberlandzki, gdyż jego historia sięga XIV wieku, kiedy rozpoczęły się pierwsze prace związane z tworzeniem poszczególnych odcinków sztucznego kanału żeglownego. Służył on w tamtych czasach głównie do transportu towarów. Jego twórca, Georg Jacob Steenke nie spodziewałby się, że w przyszłości będzie to przede wszystkim atrakcja turystyczna na skalę europejską.
Wszyscy zainteresowani, którzy w minioną sobotę udali się do Buczyńca mogli zwiedzić Izbę Historii Kanału Elbląskiego i maszynownię oraz poczuć, jak to jest jechać statkiem po trawie. Z pewnością dla wielu osób było to pierwsze doświadczenie i ogromna atrakcja, szczególnie iż Kanał Elbląski był niedostępny przez ostatnie, wakacyjne sezony.
Niestety ceny biletów do najniższych nie należą. Rejs dla osoby dorosłej z Elbląga do Buczyńca to koszt 129 złotych. Ulgowy jest o 30 złotych tańszy, więc kosztuje 99 złotych. Najtańszy jest bilet dla dzieci do lat 4 – zaledwie 20 złotych. Sam rejs trwa 6 godzin.
Wszystkich zainteresowanych spędzeniem dnia na statku, polecamy stronę Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej - www.zegluga.com.pl. Natomiast czytelników zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z minionej soboty z przewodnikiem oraz zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach. Najbliższe, poświęcone będzie historii ulicy Królewieckiej. Zbiórka jak zawsze, o godzinie 10 przy Bramie Targowej. Więcej informacji oraz wydarzeń znajdziecie w naszym kalendarzu.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |