› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Śmietanka polskich kabareciarzy wystąpi na Teatralnej Wiośnie w Elblągu

› zapowiedzi 5 miesięcy temu    9.01.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Śmietanka polskich kabareciarzy wystąpi na Teatralnej Wiośnie w Elblągu fot. archiwum Elblag.net

Na wiosnę czekamy wszyscy, a szczególnie na tę Elbląską, która od 18. lat skupia miłośników teatru z naszego miasta i całego regionu. Elbląska Wiosna Teatralna to tradycja, która kojarzy się z pierwszymi cieplejszymi dniami, coraz dłuższymi wieczorami i emocjami. Ten wyjątkowy czas, w którym zapraszamy w swoje progi ciekawe i cenione teatry z całej Polski i zagranicy, to kolejny powód do dumy i radości, jak ważnym i potrzebnym miejscem na naszej mapie jest właśnie Teatr. 

W tegorocznym programie Elbląskiej Wiosny Teatralnej znajdą się:

STAND UP NIGHT (program dla dorosłych). Śmietanka polskich kabareciarzy, dla których rozśmieszenie widowni do granic możliwości, to bułka z masłem. O nasze uśmiechy zadbają: Robert Korólczyk, lider Kabaretu Młodych Panów, twórca tekstów kabaretowych, od lat bawi miliony Widzów. Ewa Błachnio, aktorka kabaretowa (kabaret Limo). Od 2103 roku podpora Reprezentacji Artystów Polskich w Hokeja. Marcin Zbigniew Wojciech, człowiek trojga imion, z czego jedno jest nazwiskiem. Optymista, który zaraża dobrym humorem. Tomasz Jachimek oprócz stand up'u zajmuje się także konferansjerką. Te żywioły sceniczne i znane w całej Polsce dusze towarzystwa gwarantują niezapomniany wieczór – bez tematów tabu. Ale z ooooogromną porcją humoru tylko dla dorosłych.

KLASYKA PO BANDZIE – czyli esprit & muzyka. Oszałamiająca, pełna seksapilu formacja oraz improwizowane żarty „tu i teraz”. Pełne pozytywnej energii koncertowe show w takt melodii wygrywanych przez charyzmatycznego wirtuoza, Waldemara Malickiego i jego Bandu. To odważne widowisko, w którym finezyjne skrzypaczki zmieniają się w gorące tancerki, wywracając muzykę klasyczną do góry nogami!

AKOMPANIATOR –Edyta Olszówka, operowa diva i Piotr Polk, jej wierny od trzydziestu lat akompaniator rozpoczynają kolejną próbę. Co się stanie kiedy nieśmiały muzyk zdecyduje się wyznać kobiecie miłość? Z pozoru zabawna obsesja przerodzi się w psychologiczny thriller z licznymi zwrotami akcji, ironią i ciętym językiem. Namiętność, pożądanie i muzyka operowa w tle. To nie będzie prosta historia, bo kiedy beznadziejnie zakochany mężczyzna trafia na kapryśną artystkę, można powiedzieć tylko jedno: to skomplikowane! 

NASZE ŻONY – zaskakujący i pełen zwrotów akcji komediodramat, w obsadzie trzech mistrzów aktorstwa: Wojciecha Pszoniaka, Piotra Polka i Wojciecha Malajkata. Opowieść o próbie, przed jaką staje wieloletnia przyjaźń. Simon oznajmia kolegom, że udusił swoją żonę i prosi ich o alibi. Między sprawiedliwością a przyjaźnią jest cienka granica. W końcu związki z kobietami to dylematy i trudne wybory, ale czy alternatywą jest samotność? Sztuka, ciesząca się we Francji ogromnym powodzeniem, szybko została przeniesiona na ekran i stała się filmowym przebojem. Na scenie nie zabraknie emocji. I być może łez. Ze śmiechu oczywiście. 

RODZINA ADDAMSÓW – bestsellerowy musical, na który Teatr Muzyczny z Poznania zaprasza wszystkich – żywych i umarłych, tych którzy pamiętają kultowe komiksy z New York Timesa i tych, którzy śledzili losy młodej Christiny Ricci. Zapraszamy wszystkich fanów mrocznych komedii, muzyki i teatru! Spektakl, który miał swoją premierę na Broadwayu w 2010 przyciąga tłumy widzów, pokazywany jest niemal w całej Europie i Ameryce. To historia upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami są Gomez i Morticia, których córka Wednesday, zwana księżniczką ciemności, zakochuje się w uroczym Lucasie, chłopaku ze zwykłej amerykańskiej rodziny. Co stanie się kiedy wszyscy zasiądą do wspólnego stołu? Jedyna (ale potrójna) taka okazja, by dać się porwać tej potwornej paczce! Addamsowie zachwycą nie tylko kostiumami i charakteryzacją, ale również fenomenalnym śpiewem i fantastyczną muzyką! Mrok, że szok!
ICH CZWORO – klasyczny miłosny trójkąt. Żona, Mąż i Ten Trzeci – bezczelny kochanek. A jakby tego było mało, jest jeszcze Ona, Panna Mania, niepozorna intrygantka. Mimo łączących rodzinę uczuć, pragnienia miłości i spokoju, bohaterowie gubią się i ranią, coraz bardziej odsuwając od siebie. Pielęgnowany latami żal i egoizm nie pozwalają nikomu wrócić do świata rodzinnego ciepła i spokoju. Jednak trudny temat rozpadu rodziny podany jest  w lekkiej i dowcipnej formie, w której G. Zapolska jest mistrzynią. W końcu o największych wadach najlepiej mówić z dystansem. A w tym najlepsi są: S. Bohosiewicz, R. Dancewicz, I. Kuna, T. Kot/A. Pawlicki i J. Stuhr.

PRZEDSTAWIENIE HAMLETA WE WSI GŁUCHA DOLNA – wiejskie zebranie. W ramach zaktywizowania lokalnej społeczności pada decyzja by zrobić „tyjater” i wystawić „Amleta”... czyli „Hamleta”, jak poprawia wszystkich miejscowy nauczyciel, mianowany reżyserem. Podjęte przez niego decyzje obsadowe - w których charakter człowieka pokrywa się z charakterem postaci - w dosadny sposób obnażą prawdziwe ludzkie postawy. Konflikt w szekspirowskim „Hamlecie” doskonale odda konflikt między mieszkańcami wsi, w którym komizm przez cały spektakl będzie mieszał się z tragizmem. Paweł Szkotak, reżyser „Przedstawienia…”, znany jest elbląskiej publiczności z „Amadeusza”, którego wyreżyserował u nas w 2017.

POJEDYNEK – czarna komedia osadzona w klimacie kina noir, w której do makabrycznej „walki”, a raczej gry o przetrwanie, stanie Peszek kontra Peszek. Prywatnie, ojciec kontra syn – co nie często się zdarza, by syn „reżyserował” ojca – a na scenie… Pisarz powieści detektywistycznych, Andrew Wyke, zaprasza do swojego domu aktora, Milo Tindla. Pozornie przyjacielskie spotkanie szybko przeistoczy się w upiorną grę pomiędzy mężczyznami. Bez zasad i reguł wszystko będzie możliwe. Widz i policja prowadząca śledztwo, wpadają w sieć pułapek zastawionych przez parę wyrafinowanych graczy... Czy widzowie dadzą się wciągnąć w ten mroczny i intrygujący Pojedynek?

Propozycją Teatru im. A. Sewruka, zarówno z okazji Inauguracji 18. EWT, jak i 58. Międzynarodowego Dnia Teatru, będzie najnowsza premiera – Czarownice z Salem Arthura Millera w reż. J. Buchwalda.  
Bilety na 18. Elbląską Wiosnę Teatralna już w sprzedaży!

Kamila Łyłka
Kierownik lieteracki
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.