› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

„Słoneczną linią” powraca Scena przy stoliku

› bieżące miesiąc temu    21.02.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
„Słoneczną linią” powraca Scena przy stoliku fot. Nadesłane.

Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy do elbląskiego teatru na spotkanie z twórczością Iwana Wyrypajewa, rosyjskiego i polskiego aktora, reżysera i dramatopisarz rosyjskiego pochodzenia.

Autor urodził się w Irkucku, jest absolwentem wydziału aktorskiego Irkuckiej Szkoły Teatralnej. Studiował reżyserię w Instytucie Teatralnym im. B. Szczukina w Moskwie. W 1998 założył w Irkucku teatr studyjny „Przestrzeń Gry”, który został zlikwidowany z powodu trudności finansowych i nieprzychylności władz. Aktor przeniósł się do Moskwy i od 2001 współpracował z moskiewskim „Teatr.doc”.

Międzynarodowy rozgłos przyniósł mu dramat „Sny”. Jest laureatem nagrody Paszport „Polityki” za 2012 w kategorii „Teatr”.

W 2022 r. uzyskał polskie obywatelstwo. Jego dramaty wystawiane są na całym świecie i cieszą się ogromną popularnością. „Słoneczna Linia”, to jeden z nowszych jego utworów. Tym razem znany dramaturg i reżyser dotyka tematu tak bardzo aktualnego w naszych czasach, czyli budowania komunikacji między ludźmi.

Tytułowa słoneczna linia, to pewnego rodzaju granica, która przebiega między ludźmi. Gdzie jest ta granica między bohaterami – małżeństwem Barbrą i Wernerem Soleilan? Czy uzyskamy odpowiedź? Od kilku godzin On i Ona starają się dojść porozumieć. Rozstaną się czy ciężka próba ich umocni? Może nadejdzie spokój? Czy każdy związek można uratować? Na scenie dwoje aktorów młodego pokolenia – Patrycja Bukowczan i Filip Warot.

Patrycja Bukowczan jest absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu. Ukończyła również Studium Aktorskie Doroty Zięciowskiej i Zbigniewa Kalety. Aktorka teatralna i filmowa. Od początku 2024 roku w zespole Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Ma na swoim koncie liczne inicjatywy teatralne m.in. czytania performatywne w Instytucie Teatralnym Z. Raszewskiego, Teatrze Układ Formalny czy w Otwartej Papierni w Jeleniej Górze.

Filip Warot jest absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Grał na scenach teatrów m.in. warszawskich. Na szklanym ekranie można go zobaczyć w takich serialach jak: „Stulecie Winnych”,” Komisarz Alex”, „Ślad”,Dziewczyny ze Lwowa” czy „Belfer 2”.

Na „Słoneczną linię” Iwana Wyrypajewa w tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej zapraszają: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. 26 lutego 2024 r. godz. 18.00 (duża scena – wejście od ul. Teatralnej).

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.