› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Rzeka Kultury na Dniach Elbląga

› bieżące 7 miesięcy temu    21.06.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Rzeka Kultury na Dniach Elbląga fot. Nadesłane

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zaprasza na nietypowy koncert na rzece Elbląg i Bitwę na rysunki - Grafatak 25 czerwca w ramach imprezy Rzeka Kultury towarzyszącej obchodom Dni Elbląga.

Elbląg jest pięknie położony nad rzeką. Chcemy to wykorzystać i połączyć obcowanie ze sztuką i spojrzenie na nasze miasto z perspektywy rzeki. W sobotę 25 czerwca organizujemy nietypowy koncert. Na pływającej platformie wystąpi ukraiński piosenkarz i songwriter - Postman.

Formuła koncertu: artysta na specjalnej platformie odpływa z Przystani Grupy Wodnej (Wybrzeże Gdańskie 12, przy Moście Wysokim) i niespiesznie zmierza w kierunku Zalewu Wiślanego. Uczestnicy na rowerach wodnych, kajakach, łódkach - swoich lub wypożyczonych w Grupie Wodnej (można rezerwować) towarzyszą platformie i delektują się płynącym koncertem. Ostatecznie można iść wzdłuż brzegu, ale nie wszędzie się da i klimat jednak nie tak fajny jak na rzece. Całość potrwa około godziny i w tym czasie można prócz muzyki spojrzeć na miasto od strony wody czyli - jeśli ktoś nie korzysta z aktywności na wodzie, z zupełnie nowej perspektywy.

Koncertowi towarzyszyć będzie GRAFATAK - Bitwa na rysunki, czyli sztandarowa impreza organizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? Artyści w ciągu trzech godzin malować będą na żywo obrazy na zadany temat, po czym zgromadzona publiczność wybierze najfajniejszą wykonaną pracę. Jej autor otrzyma nagrodę finansową oraz unikatowy puchar za każdym razem przygotowywany przez organizatorów w jednym niepowtarzalnym egzemplarzu.

Program Rzeki Kultury:

25 czerwca (sobota) - Przystań Grupy Wodnej 16:00 - start imprezy, wybór tematów do Grafataku 16:15 - rozpoczęcie "Bitwy na rysunki", rozpoczęcie "płynącego" koncertu Postman 19:15 - zakończenie działań malarskich i Finał imprezy z głosowaniem publiczności Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne (opłacie podlega wypożyczenie sprzętu pływającego dla chętnych na Przystani Grupy Wodnej).

POSTMAN Muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, piosenkarz i songwriter. Od 2017 roku jeździ po całej Europie z koncertami, od Ukrainy po Holandię, grał jako support przed Warhaus, Seafret, Flunk, Pustkami czy duetem Paula i Karol, gościł na wielkich festiwalach (Zaxidfest, Hedonism, Wianki, Ars Cameralis, Opole Songwriters Festival) oraz w małych klubach – miasteczkach i wsiach. Przed rokiem ukazała się druga studyjna płyta Postmana zatytułowana „City Freak". Artysta śpiewa w języku angielskim i ukraińskim. Postman jest jednym z najciekawszych przedstawicieli fali nowej ukraińskiej muzyki, jest też wnikliwym obserwatorem codziennego życia, wrażliwym na relacje międzyludzkie. Umiejętnie przenosi te obserwacje do tekstów swoich piosenek, które dopełnia muzyką, tworząc idealną całość. Ten koncert to coś dla fanów grania spod szyldu Boba Dylana...

Rzeka Kultury realizowane jest przy wsparciu finansowym Miasta Elbląg

Następna impreza w ramach projektu Rzeka Kultury - 27 sierpnia (koncert Follow Rivers i Grafatak).

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.