› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Rysunki Jana Siekiery w Spatium Novum

› imprezy ponad rok temu    14.09.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Rysunki Jana Siekiery w Spatium Novum

W czwartek 17 września o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej na wernisaż wystawy rysunków Jana Siekiery. Wstęp wolny.

Jan Siekiera (ur. 1968 r.) - jest absolwentem Wydział Grafik na ASP w Warszawie i Szkoły Morskiej w Gdyni. Zawodowo pływa na statkach marynarki handlowej. Brał udział w wystawach: -2014 Muzeum Okręgowe w Koszalinie; -2014 Międzynarodowa Wystawa Interdyscyplinarna „Fala”, Bałtycka Galeria Sztuki w Koszalinie; -2015 Kujawskie Centrum Kultury Galeria Miejska w Inowrocławiu.

Jan Siekiera o sobie:
Nazywam się Jan Siekiera, urodziłem się w 1968 roku. W 1994 r. skończyłem wydział grafiki na ASP w Warszawie. Właściwie to po uzyskaniu absolutorium nie pojawiłem się więcej w szkole. W czasie studiów najbardziej byłem zainteresowany rysunkiem i zdałem sobie sprawę, że to chcę robić, dlatego…zacząłem pływać. Pojechałem na statek. Pracuję dalej na morzu, dzisiaj jestem nawigatorem na statkach handlowych. Jednak cały czas rysowanie towarzyszyło mi na morzu i w domu. Długo nie byłem zadowolony z efektów swojej pracy, ale od kilku lat nie wyrzucam rysunków. Najpełniej wyrażam się w abstrakcji gdzie przeplatają się dwa najważniejsze elementy: emocje i zafascynowanie powierzchnią wody. Obserwacja morza, horyzontu jest podstawą mojej profesji morskiej, ale też pokładem niewyczerpanej inspiracji twórczej. Morze wydaje się zawsze takie same, lecz ja widzę zawsze coś innego i tak jest z tym co rysuję. W każdej pracy szukam nowych zdarzeń graficznych, bardzo lubię je uwalniać. Do budowania swojego świata używam najprostszych środków. Początkiem wszystkiego jest biała kartka papieru i zwykły ołówek.

Wystawę będzie można oglądać do końca października w godzinach otwarcia biblioteki.

Aleksandra Buła

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.