| pokaż według |
Krzysztof Wieszczek, rodowity elblążanin, aktor teatralny i filmowy, będzie gościem spotkania w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu. Jego wizyta powiązana jest z jubileuszem 55-lecia instytucji oraz XXI Ogólnopolskim Festiwalem Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?", w którym zasiądzie jako juror.
Krzysztof Wieszczek jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Był aktorem Narodowego Teatru Starego w Krakowie, można go także zobaczyć na deskach Teatru Studio Buffo oraz Teatru IMKA.... więcej ›
|
ponad rok temu › | 15.03.2017 › | zapowiedzi | ~ Informacja prasowa |
Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy. W nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. „Wszystko albo nic” w Kinie Światowid od 17 do 30 marca.
Lindę od bardzo wczesnego wieku zaczęły interesować książki z półki „tylko dla dorosłych”. Obecnie, zrażona do relacji damsko-męskich i mająca swoim na koncie bezpowrotnie zakończony długoletni... więcej ›
|
ponad rok temu › | 15.03.2017 › | rozrywka | ~ Informacja prasowa |
Aktorska adaptacja jednej z najpopularniejszych bajek Disneya. W głównej roli zobaczymy znaną z roli Hermiony w serii „Harry Potter” Emmę Watson. Premierowe seanse w Kinie Światowid w wersjach 2D (do wyboru: napisy lub dubbing) i 3D od 17 do 30 marca.
Bella, błyskotliwa, piękna i niezależna młoda kobieta, szukając zaginionego ojca, trafia do ponurego zamku Bestii. Uwięziona w tajemniczej posiadłości dziewczyna z czasem zaprzyjaźnia się z jej zaczarowanymi mieszkańcami. Tam poznaje Bestię… Mimo początkowego przerażenia Bella... więcej ›
|
ponad rok temu › | 15.03.2017 › | dzieci i rodzina | ~ Informacja prasowa |
W czternastej Edycja Konkursu Literackiego Fundacji Elbląg poszukujemy mistrzów pióra, miłośników słowa, z dorobkiem literackim mniejszym i większym. Oczekujemy dzieł inspirujących, tworzonych z pasją i przy wielkiej staranności.
Prace w dwóch kategoriach przyjmowane są do końca marca 2017 roku w biurze fundacji.
Forma i tematyka zgłaszanych prac literackich jest dowolna. Kandydat do zwycięstwa powinien być elblążaninem lub osobą związaną z Elblągiem, a także mieć ukończony 16. rok życia. Kapituła konkursu wyłoni... więcej ›
|
ponad rok temu › | 15.03.2017 › | rozrywka | ~ Informacja prasowa |
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku i Kino Światowid w Elblągu zapraszają na pokaz dokumentu fabularyzowanego „Bitwa pod Rząbcem. Historia Prawdziwa”. Projekcja dokumentu poświęconego historii Narodowych Sił Zbrojnych odbędzie się 16 marca 2017 r. (czwartek) o godz. 18.00. Wstęp wolny.
Pokaz filmu poprzedzi prelekcja historyczna, a poprowadzą je Artur Chomicz (z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku) i Grzegorz Wołoszczak (członek Stowarzyszenia Narodowych Sił Zbrojnych). Bitwa Pod Rząbcem. Historia prawdziwa to... więcej ›
|
ponad rok temu › | 15.03.2017 › | rozwój i edukacja | ~ Informacja prasowa |
W Akademickiej Galerii „Sztuk Wszelakich” przy Wydziale Nauk Społecznych w Bartoszycach, odbędzie się wernisaż wystawy „Impresje”, prezentującej prace uczestników kilku Międzynarodowych Plenerów Artystycznych Impresje, organizowanych przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
Wystawa zostanie zaprezentowana w ramach działalności Mobilnej Galerii Sztuki Impresje, której celem jest promocja współczesnych dzieł, zarówno profesjonalistów, jak i młodych artystów, w szerszym... więcej ›
|
ponad rok temu › | 14.03.2017 › | rozwój i edukacja | ~ Informacja prasowa |
Pierwszy koncert prezentujący nową płytę "Mandala" trójmiejskiej grupy Algorhythm będzie miał miejsce w sobotę podczas festiwalu Jazz Jantar. A już następnego dnia, w niedzielę 19 marca, muzycy zagrają ją w całości elbląskim melomanom w klubie Mjazzga.
Ich muzyka, to z jednej strony bazujące na mainstreamowym jazzie budowanie nowej formy. Z drugiej strony otwarte podejście do improwizacji. Melodyjne frazy połączone z nieoczywistą rytmiką. Matematyka i metafizyka. Geometria wody.
Algorhythm od samego początku istnienia łączy w... więcej ›
|
ponad rok temu › | 14.03.2017 › | rozrywka | ~ Informacja prasowa |
„Wszystko albo nic” to historia o sercowych poszukiwaniach grupy znajomych, których codzienność wygląda jak najlepsze odcinki kultowych „Przyjaciół”. Film podstawie bestsellerowej serii książek Evy Urbaníkovej o singlach i miłości, której lepiej nie mieszać z nimfomanią, dietą wege, ani zbyt szybkim zakochaniem!
Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez... więcej ›
|
ponad rok temu › | 13.03.2017 › | zapowiedzi | ~ Informacja prasowa |
Są młodzi i pełni pasji. Szukają swojego miejsca w świecie muzyki, a gdy występują na scenie dają z siebie sto procent. Można ich było usłyszeć i zobaczyć m.in. podczas Świątecznych Spotkań Elblążan, a także w trakcie 25. Finału WOŚP. A teraz zespół Blind Box wystąpi w Młodzieżowym Domu Kultury. Już 17 marca w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Bema 37. Początek koncertu o godz. 18.30.
Muzyka tak bardzo w duszy im gra, że postanowili założyć zespół. Oskar Pałasz (gitara oraz główny wokal),... więcej ›
|
ponad rok temu › | 13.03.2017 › | zapowiedzi | ~ Informacja prasowa |
Zima powoli ustępuje, pojawiają się pierwsze symptomy wiosny. Elbląscy kameraliści, aby wywołać tę najpiękniejszą porę roku, zwłaszcza w naszych sercach, przygotowali propozycje, pełne pozytywnej energii.
Pierwszym z koncertów, który może nas wprowadzić w dobry nastrój jest „Nowe oblicze akordeonu”. Akordeon wyróżnia się niezwykłym bogactwem brzmienia, a możliwości tego instrumentu elbląskiej publiczności zaprezentuje Rafał Grząka. Grząka to akordeonista, kompozytor, laureat ponad 35. międzynarodowych i... więcej ›
|
ponad rok temu › | 13.03.2017 › | zapowiedzi | ~ Redakcja elblag.net |
Już 13 kwietnia Wielkie Joł i klub Sąsiedzi zapraszają na premierowy koncert KEPTN' do klubu Sąsiedzi w Elblągu! Premiera płyty KEPTN' odbyła się 2 grudnia, a poniżej single promujące wydawnictwo:
TEDE & SIR MICH - TEN BIT JAK MOBB DEEP (199X) / KEPTN' 2016
https://www.youtube.com/watch?v=Wse-mOFQybw
TEDE & SIR MICH - KEPTN' feat. Agi Figurska / KEPTN' 2016
https://www.youtube.com/watch?v=yUhBZQMKgfg
TEDE & SIR MICH - SZPANPAN / KEPTN' 2016
https://www.youtube.com/watch?v=L2Sc9jJp_dA
Tede, czyli Jacek Graniecki,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 10.03.2017 › | zapowiedzi | ~ Redakcja elblag.net |
DKF im. Andrzeja Munka szykuje się do wiosny. W programie marcowym "Egzamin" oraz Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik.
Na początek nagrodzony na MFF w Cannes, najnowszy film mistrza kina europejskiego Cristiana Mungiu - "Egzamin". Seans 9 marca o godzinie 19:00. Druga odsłona DKF-u to z kolei Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik. Obejrzymy 3 nagrodzone na festiwalu filmy: „Uczeń”, "Insight”, „Ochrona” .
9 marca godz. 19:00 "Egzamin"
(reż. Cristian Mungiu; Rumunia, Francja, Belgia 2016,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 09.03.2017 › | zapowiedzi | ~ Informacja prasowa |
Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?" rozpocznie się 17 marca. To dwudziesta pierwsza edycja konkursu, podczas którego prezentowana jest poezja i proza o tematyce miłosnej.
Pierwszą edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?" zorganizowaliśmy w 1997 roku – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu. – I od tylu lat udaje nam się przygotowywać to święto słowa recytowanego i śpiewanego, na... więcej ›
|
ponad rok temu › | 09.03.2017 › | zapowiedzi | ~ Informacja prasowa |
Poruszająca opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu. Ekranizacja światowego bestsellera (ponad 20 milionów sprzedanych egzemplarzy), który stał się literacką sensacją w kilkudziesięciu krajach świata, także w Polsce. Film wyprodukowany przez Gila Nettera, producenta „Życia Pi”. „Chata” w Kinie Światowid od 10 do 23 marca.
Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych... więcej ›
|
ponad rok temu › | 07.03.2017 › | zapowiedzi | ~ Informacja prasowa |
Sprowokować koncertowiczów do świetnej zabawy dając jednocześnie poczucie obcowania z muzykami na najwyższym poziomie nie jest łatwo. Doskonale wychodzi to grupie Bibobit, która porcję funky, groove ze szczyptą hip-hopu zaserwuje słuchaczom na scenie Mjazzgi w sobotę 11 marca. To taki rodzaj koncertu, po którym nie ma niezadowolonych uczestników.
"BIBOBIT to energetyczne połączenie hip-hopu, jazzu i elektroniki z polskimi tekstami, muzycznymi improwizacjami i eklektycznymi dźwiękami.
BIBOBIT to suma wulkanicznej energii... więcej ›
|
ponad rok temu › | 07.03.2017 › | zapowiedzi | ~ Informacja prasowa |
Multikino z okazji premiery filmu „Piękna i bestia” przygotowało z aktorką Julią Wróblewską konkurs, w którym nagrodą główną jest debiut na srebrnym ekranie Multikina i występ w filmowej zapowiedzi „Pięknej i bestii”. Konkurs jest prowadzony na Fan Page’u Multikino Polska na portalu Facebook.com.
15. marca w sieci Multikino premierę będzie miał film „Piękna i bestia”. To wspaniała opowieść o tym, że nie w wyglądzie tkwi prawdziwe piękno człowieka. Każdy kto jest tego samego zdania i... więcej ›
|
ponad rok temu › | 07.03.2017 › | konkursy | ~ Informacja prasowa |
Akordeon wyróżnia się niezwykłym bogactwem brzmienia. Poprzez swój potencjał często porównywany jest z takimi instrumentami jak fortepian i organy. Muzycy, dzięki temu mogą przekraczać wszelkie granice i podziały muzyczne, a także odkrywać wciąż nowe, dotąd niewykorzystane możliwości tego instrumentu.
W piątek, 24 marca br., elbląskiej publiczności różnorodność brzmienia akordeonu przedstawi wirtuoz tego instrumentu – Rafał Grząka. Będzie to kolejne spotkanie z twórczością tego artysty. Grząka to... więcej ›
|
ponad rok temu › | 07.03.2017 › | zapowiedzi | ~ Redakcja elblag.net |
Już w najbliższy Piątek zapraszamy na kolejny koncert w Pubie Sąsiedzi. Tym razem zagoszczą u nas 2 zacni panowie: Kartky oraz Emes Milligan.
Autorzy albumu "Nowe Kino" wydanego nakładem wytwórni QueQuality. Podczas koncertu będzie można usłyszeć kawałki właśnie z tej płyty jak i również wiele przebojów ze swoich solowych dokonań.
Ze sceny usłyszycie min.
- "0"
- "Monlapase Vertigo"
- "Tańczysz"
- "Być jak ....."
oraz wiele innych kawałków w klimacie HIP... więcej ›
|
ponad rok temu › | 02.03.2017 › | zapowiedzi | ~ Redakcja elblag.net |
Wiosna nadchodzi wielkimi krokami i wszystko budzi się do życia. Obudź się i Ty i odwiedź nasze Centrum Tańca „Promyk” w dniach 4-5 marca. To będzie bardzo gorący i taneczny weekend!
Tango argentyńskie jest tańcem zmysłowym, a zarazem energicznym. Można je scharakteryzować jako namiętną kłótnie kochanków. Początkowo tańczone było głównie przez mężczyzn, a ze względu na prowokujący charakter, także w domach publicznych. Do Polski trafiło na początku XX wieku i odniosło ogromny sukces, nie tylko w naszym kraju,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 01.03.2017 › | zapowiedzi | ~ Informacja prasowa |
PORANKI: BOLEK I LOLEK I KULTOWE ANIMACJE BLOK 1
sb
12:00
PORANKI: BOLEK I LOLEK I KULTOWE ANIMACJE BLOK 2
nd
12:00
PORANKI: PAMIĘTNIK FLORKI
sb, nd
10:30
BALERINA (2D,Dubbing)
śr
09:30
BARBIE W... więcej ›
|
ponad rok temu › | 01.03.2017 › | zapowiedzi | ~ Informacja prasowa |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |