› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Rasm Almashan - koncert na Górze Chrobrego

› bieżące 10 miesięcy temu    27.07.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Rasm Almashan - koncert na Górze Chrobrego fot. Nadesłane

Kocyk piknikowy, najlepszy widok na Elbląg i dźwięki cudownej muzyki o orientalnym zabarwieniu. Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zaprasza na wyjątkowy sobotni koncert na szczycie Góry Chrobrego. Rasm Almashan wystąpi w ramach cyklu Miasto.Gramy.

Dopiero co bawiliśmy się w Amfiteatrze na Dolince, a już kolejne ciekawe muzyczne spotkanie. SK Co Jest? przygotowując cykl koncertów Miasto.Gramy postanowiło zawitać z muzyką w miejsca, w których nigdy lub dawno nie było jej słychać. Po Targowisku Miejskim, Grocie w Parku Planty, Przystani Grupy Wodnej nad rzeką i Amfiteatrze na Dolince przyszedł czas na Górę Chrobrego.

W sobotę 30 lipca o godz. 19:00 na jej szczycie wystąpi wyjątkowa grupa. Etno, orient, world music - tak można szufladkować te dźwięki. Najlepiej pasuje jednak określenie - piękna. Nie będzie typowej sceny. Naturalna sceneria i piknikowy charakter spotkania. Zachęcamy by zabrać koce, poduchy, cokolwiek na czym można usiąść by posłuchać muzyki delektując się wspaniałym widokiem na nasze miasto. A jeśli pogoda nie będzie łaskawa, będziemy się ratować w Muszli Koncertowej.

Rasm Almashan to wybitna i unikalna wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowywała. W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich.

Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce World Music oraz otwartej improwizacji. Współtworzyła zespoły: „Kultura de Natura" oraz „Soomood". Występowała gościnnie z legendarnym polskim zespołem jazz-rockowym „Laboratorium" Milo Kurtisa i Kostka Yoriadisa. W 2016 roku dołączyła jako solistka do projektu Grzecha Piotrowskiego „World Orchestra", biorąc udział w licznych festiwalach (m.in. Wschód Piękna, Jazztival, Tygiel Kultur) i koncertach (Opera Narodowa, NOSPR). Koniec 2019 roku przyniósł jej długo oczekiwaną autorską płytę. Płyta "YEMENIA" odnosi coraz większe sukcesy. Album przez trzy miesiące był w TOP20 na World Charts Music Europe - jednej z najważniejszych list, na którą głosują dziennikarze muzyczni, zrzeszeni w około 50 europejskich rozgłośniach radiowych. Grupa nagrywa właśnie materiał, który niedługo ukaże się na kolejnej płycie.

Cykl koncertów Miasto.Gramy współfinansowany jest przez Samorząd Miasta Elbląg.

Kolejne wydarzenia:

5 sierpnia - Ala Meda (electro, trans) schody przed SSP3

12 sierpnia - spotkanie z Anną Gacek i koncert KiŻ (rock, electro) Przystań Grupy Wodnej

13 sierpnia - Sneaky Jesus i Michał Jan i Immortal Onion (jazz) Przystań Grupy Wodnej

20 sierpnia - Bibobit i EOK (funk, hip-hop) dziedziniec Muzeum A-H.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.