› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych dziękuje elblążanom

› bieżące ponad rok temu    14.12.2016
Informacja prasowa
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
logo,logo, fot. Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych

Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych składa serdeczne podziękowania Elblążanom, którzy w tym roku przekazali 1% swojego podatku na rzecz elbląskich organizacji pożytku publicznego. Dzięki Państwa wsparciu organizacje te będą mogły realizować kolejne działania kierowane do społeczności lokalnej i tym samym ubogacać ofertę kulturalną, społeczną, sportową i informacyjną naszego Miasta.

W tym roku ponad 56% mieszkańców Elbląga przekazało 1% swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Do organizacji mających swoją siedzibę na terenie naszego miasta trafiło dzięki temu ponad 600.000 zł na realizację działań statutowych, natomiast niemal 1.800.000 zł Elblążanie przekazali organizacjom spoza Elbląga.

Wkrótce po raz kolejny elbląskie organizacje realizować będą kampanię promującą wpłacanie 1 % na elbląskie organizacje pożytku publicznego. Liczymy, że mieszkańcy, którzy nie przekazywali do tej pory swojego 1 % - zaczną go przekazywać, a Ci którzy robią to od lat znajdą elbląską organizację, którą warto wesprzeć.

Warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych, środowiskowe domy samopomocy, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych, Bank Żywności, koncerty w Bażantarni, kluby sportowe, stypendia dla uczniów niepełnosprawnych i uzdolnionych artystycznie – to tylko niektóre z długiej listy działań organizacji pozarządowych na rzecz mieszkańców Elbląga. Bez nich nasze życie byłoby dużo uboższe.

Dlatego warto wspierać elbląskie organizacje pożytku publicznego - nasze pieniądze powinny zostać w Elblągu i wspierać rozwój naszego miasta.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kkkk
ponad rok temu ocena: 50%  2
oby tylko nie dawać na Centrum organizacji pozarządowych z jaszczurczego bo tylko Kulasiewicz z Jachimowiczem przejadają kasę, am tylko kawka ciasteczka i nic nierobienie
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ @kkkk
ponad rok temu ocena: 100% 1
Centrum Organizacji Pozarządowych nie jest organizacją pożytku publicznego uprawnioną do otrzymywania 1% z podatku, więc nawet gdyby Pan/i chciał/a przekazać środki na ciasteczka i kawę dla ww. panów, to nie ma takiej możliwości.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.