› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Przyjdź na przesłuchania

› rozrywka ponad rok temu    17.03.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Tych, którzy chcą posłuchać młodych, utalentowanych recytatorów i wokalistów, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" zaprasza na otwarte przesłuchania do XXI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "...czy to jest kochanie?". Wystąpienia rozpoczną się w sobotę, 18 marca, o godzinie 10:00.

Uczestnicy wezmą udział w dwóch konkursowych kategoriach: piosenki poetyckiej i recytacji.

- Wśród nich znajdą się laureaci różnych festiwali poetyckich i literackich, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także osoby, które miały już okazję występować w poprzednich edycjach OFFS „...czy to jest kochanie?" - mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny OFSS "...czy to jest kochanie?". - To także idealna okazja dla debiutantów na zaprezentowanie się szerszej publiczności i postawienie pierwszego kroku w realizacji swoich marzeń.

Przesłuchanie recytatorów rozpocznie się o godzinie 10:00 na Scenie Na Piętrze. Udział weźmie 19 uczestników, którzy przygotowali wiersze Szymborskiej, Leśmiana, Asnyka czy Witkacego. Regulamin dopuszcza również polskie tłumaczenia zagranicznej poezji i prozy, stąd usłyszymy także przekłady „Ojca Chrzestnego" i „Kubusia Puchatka".

O godzinie 16:00 w Dużej Sali „Kina Światowid" odbędzie się prezentacja konkursowa w kategorii piosenki poetyckiej. Udział weźmie 14 wokalistów oraz jeden zespół. Część z nich zaprezentuje publiczności własny repertuar, a pozostali wystąpią do słów m.in. Osieckiej, Kofty i Brela. Będziemy mogli także usłyszeć muzyczną interpretację IV części „Dziadów" Adama Mickiewicza.

Uczestnicy będą mieli przyjemność wystąpić przed trzyosobowym zespołem jurorskim, który na bieżąco będzie oceniał ich umiejętności. W jury zasiądą wokalistka Joanna Lewandowska, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Jarosław Wasik, a także aktor teatralny i telewizyjny Krzysztof Wieszczek.

Festiwal zwieńczy uroczysta gala, która odbędzie się w niedzielę 19 marca o godzinie 18:00. Usłyszymy na niej koncert najlepszych uczestników konkursu, a w roli gwiazdy wieczoru wystąpi Zbigniew Wodecki.

autor tekstu: Sebastian Czarnecki

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.