› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Prześlij wspomnienie o powojennym Elblągu

› bieżące 4 miesiące temu    19.07.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Prześlij wspomnienie o powojennym Elblągu

Spisz albo nagraj relacje dziadków lub rodziców i dostarcz je do CSE „Światowid”. Najciekawsze ze wspomnień trafią do przygotowywanego właśnie przewodnika miejskiego. Twórcy publikacji najbardziej czekają na opowieści z perspektywy miejsc czy ulic w Elblągu, przy których po  II wojnie światowej osiedlali się pierwsi nowi mieszkańcy miasta.

Miejski przewodnik ukaże się w listopadzie br. Zostanie wydany w formie ebooka. Złożą się na niego historie o miejscach w Elblągu, które zazwyczaj nie trafiają do przewodników. 

Chodzi o ulice czy dzielnice, które z "tylko" miejsc do przetrwania, stawały się "aż" miejscem  w którym zaczynała kształtować się nowa tożsamość. Zdarza się, że w mieszkaniach wybranych na chwilę, mieszka już czwarte pokolenie 

– wyjaśnia Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”.  

Publikacja elektronicznej książki będzie kolejnym działaniem Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, które ma na celu zebranie, utrwalenie i upowszechniane pamięci o Elblągu w pierwszych latach po II wojnie światowej. Równolegle CSE „Światowid” pracuje nad krótkometrażowym filmem dokumentalnym. Wymienione zadania są realizowane w ramach projektu pn. „Nasze tutaj”, który dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. 

Teksty lub pliki dźwiękowe ze wspomnieniami można wysyłać do dnia 12 sierpnia br. na adres mailowy: karolina.sluz@swiatowid.elblag.pl lub dostarczyć do siedziby CSE „Światowid” w Elblągu, Pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, pokój 38a. Więcej informacji pod numerem telefonu 55 611 20 59. 

 Karolina Śluz, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"  w Elblągu, Pl. K. Jagiellończyka 1

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.