› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Prosto z Buenos Aires: 3-0-3 Tango Fusion w Mjazzdze

› bieżące 10 miesięcy temu    8.07.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Ta grupa pokochała koncertowanie w Polsce za gorącą koncertową atmosferę, jaką zwykle udaje się uzyskać we współpracy z polską publicznością. Miłośnicy tanga i jazzu przefiltrowanego przez argentyński temperament mają okazję spotkać się z grupą 3-0-3 Tango Fusion podczas koncertu w klubie Mjazzga w niedzielę 9 lipca.

3-0-3 Tango Fusion (czyt. Tresotres), ma swój początek w Buenos Aires, w Argentynie, bowiem w roku 1996 zespół założyli Hernán Valencia (pianista/kompozytor/producent)orazGerardo Solnie (perkusja/instrumenty perkusyjne/producent). Latynojazzowe korzenie określają styl zespołu, który zawiera także elementy tanga, milongi, argentyńskiego folkloru, funka, rapu czy stylu afro cuban. Najważniejsze wydarzenia z historii zespołu:

1999 – ukazuje się pierwsza płyta zespołu „Musica con Buenos Aires”, która zawiera wszystkie oryginalne kompozycje i aranżacje Hernana Valencii, następnie w 2002 3-0-3 Tango Fusion występuje w Szwajcarii na Montreux Jazz Festival. 2003 – trasa koncertowa po Włoszech, Szwajcarii i Niemczech. 2004 – ukazuje się druga płyta zespołu „Buenos Aires Nomade”, w której nagraniu muzykom tria towarzyszyli: Diego Neder (bas), Luciano Sciarreta oraz Pablo Mainetti, (obaj bandoneón). Album zostaje wyróżniony w czasie konferencji „Nowa muzyka argentyńska” (Paryż). 2005 – występy na Jazz Cafe Stauffacher w Bernie (Szwajcaria), Tarascon Latino Festival, Festival Amerique Latine we Francji oraz w paryskim teatrze La Vieille Grille. 2009 – wydanie płyty DVD z koncertem tria, zaś 2012 – ukazanie się płyty „Tango-Rock” z udziałem argentyńskiej gwiazdy rocka Michela Payronela. 2013 – premiera najnowszej płyty „Tangoman”, która zawiera elementy rapu. Próba połączenia współczesnej muzyki ze stylem głównego nurtu. 2014 – występ na Cotati Jazz And Blues Festival w Macau. W maju i czerwcu 2014 zespół 3-0-3 Tango Fusion odbył złożoną z 14 wydarzeń trasę koncertową po Polsce. Po raz pierwszy muzycy współpracowali z wschodzącym wirtuozem harmonijki ustnej z Hong Kongu – Cy Leo, zwycięzcą „mistrzostw świata” World Harmonic Festival 2014. Ich dziesiąty wspólny koncert został nagrany i wydany na płycie CD. Podobną trasę zespół 3-0-3 Tango Fusion odbył w 2015 roku, kilkanaście koncertów, w tym na Zamku w Krokowej, w Sali Mieszczanskiej Nadbaltyckiego Centrum Kultury w Gdansku, w klubie Ucho w Gdyni, Yellow Jazzclub Sopocie, w Starym Klasztorze we Wrocławiu, kinie „Delfin” w Ustce i wiele innych.

Zespół podczas polskiej trasy koncertowej występuje w składzie:

Hernan Valencia – piano
Gerardo Solnie – perkusja
Pablo Nemirovsy – bandoneon
Jakub Klemensiewicz (Polska) – saksofon

Mjazzga, niedziela 9 lipca godz. 20:15

Bilety w cenie 30 zł

Więcej na www.mjazzga.pl

Następne koncerty:

29-07 Milky Wishlake (pop, alternatywa)

31-07 Mateusz Gawęda Trio (jazz)

25-08 Dominik Bukowski Quartet (jazz)

06-09 Noah Wotherspoon (USA blues)

 • Prosto z Buenos Aires: 3-0-3 Tango Fusion w Mjazzdze
ilość zdjęć 1 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.