› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Promocja XXVI tomu Rocznika Elbląskiego

› bieżące ponad rok temu    8.02.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Promocja XXVI tomu Rocznika Elbląskiego

Biblioteka Elbląska im. C. Norwida wraz z Polskim Towarzystwem Historycznym/Oddział w Elblągu zapraszają w poniedziałek 15 lutego o godz. 17.00 do Sali Audiowizualnej na promocję najnowszego, tj. XXVI tomu Rocznika Elbląskiego. Podczas spotkania laudację wygłosi dr hab. Józef Arno Włodarski, prof. UG. Wstęp wolny.

Tom XXVI zawiera artykuły: Henryka Samsonowicza („Elbląg na szlakach handlowych Europy w XIII i w początkach XIV wieku”), Wojciecha Zawadzkiego („Przeszłość Elbląga w katolickich księgach metrykalnych zapisana”), Andrzeja Grotha („Kilka uwag o pierwszych latach panowania pruskiego w Elblągu (1772-1806)”), Marka Andrzejewskiego („Kino w Elblągu w latach 1945-2007”), Mirosława Marcinkowskiego („Archeologia Elbląga. Osiągnięcia i potrzeby badawcze”) ; źródła i materiały: Edmunda Kizika („Zapominane, niedokończone dzieje Elbląga Zuverlässige Nachricht von Elbing pióra Michaela Ch. Hanowa z lat 1758-1759)”, Joanny Schneider („Kolej wąskotorowa na Żuławach dziedzictwem kulturowym”), Krzysztofa Bidzińskiego („Elbląska fonografia w latach 1974-2015”) ; recenzje i omówienia: Bohdana Andrzeja Kulińskiego („Okręt Jego Królewskiej Mości Zygmunta II Augusta. Historia galeonu, który nie był galeonem, Warszawska Firma Wydawnicza, Warszawa 2012, s. 257 (Jan Tymiński)” ; kroniki i sprawozdania: Pawła Nastrożnego („Sprawozdanie z badań terenowych w twierdzy Malbork”) oraz bibliografię: Krystyny Greczycho („Bibliografia Elbląga za lata 2010-2015 wraz z uzupełnieniami z lat poprzednich”).

„Rocznik Elbląski” to najstarszy elbląski periodyk naukowy, ukazujący się od 1961 roku. Czasopismo wydawane jest przez Bibliotekę Elbląską im. C. Norwida przy współpracy z Polskim Towarzystwem Historycznym – Oddział w Elblągu i wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Elblągu. Teksty publikowane w „Roczniku” dotyczą historii i dziedzin pokrewnych, w aspekcie terytorialnym koncentrują się na Elblągu i okolicach. Redaktorem naukowym „Rocznika Elbląskiego” jest prof. dr hab. Andrzej Groth. Zgodnie z Komunikatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 23 XII 2015 r. czasopismo „Rocznik Elbląski” zostało zakwalifikowane do grupy B czasopism naukowych z liczbą przyznanych punktów - 4.

Obecnie zbierane są materiały do XXVII tomu „Rocznika Elbląskiego”, który ukaże się na przełomie 2016/2107 roku. Zapraszamy autorów do nadsyłania artykułów (kontakt: Joanna Szkolnicka, Elbląska Biblioteka Cyfrowa, tel. (55) 625 60 27).

 

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.

 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.